Notatnik znany jest chyba doskonale i wszystkim z obu stron barykady, tych jabłkowych i tych od okien. Teraz okazuje się, że zyska nową funkcję, która została ujawniona przez Microsoft zupełnie przez przypadek. Przygotujcie się na zakładki! Witamy Microsoft w XXI wieku!

Dość ciekawej sytuacji doszło na Twitterze, gdy jeden z pracowników Microsoft, zapowiedział z wielką radością, że niebawem światło dzienne ujrzy nowa funkcja Notatnika Windows, która zmieni funkcjonalność tego narzędzia. O zgrozo, zauważył lub też nie, że w tle zrzutu ekranu, faktycznie znajdował się nowy Notatnik.

R E K L A M A

Notatnik Windows z zakładkami

Mało tego, zawierał on dość widoczną informację, by nie udostępniać tego narzędzia ani nie udostępniać o nim żadnych informacji. Oczywiście Tweet został dość sprawnie usunięty, ale nie przeoczyły go oczy społeczności. Tak więc już wiemy, że zakładki pojawia się w Notatniku Windowsowym, a ja jako wieloletni użytkownik edytora Sublime mogę serdecznie przywitać Microsoft w XXI wieku.

notepadtabs.png
Nowy wygląd Notatnika z zakładkami

Mimo, że jestem zadeklarowanym fanem niestety coraz droższych sprzętów od Apple, to z Windowsa i wspomnianego notatnika korzystam każdego dnia. Przyznam, że pośród tych wszystkich pięknych i zaawansowanych narzędzi, robię bardzo często notatki z istotnych spotkań, właśnie przy wykorzystaniu Notatnika. Nowa opcja, zakładek z pewnością dużo ułatwi, a więc osobiście bardzo cieszę się na tę nowość.

Niestety nie wiadomo, kiedy nowa funkcja ma zobaczyć światło dzienne, ale mówi się zdecydowanie o roku 2023, wraz z jedną z udostępnionych aktualizacji. Czekamy zatem.