Od kiedy za smartfony Nokii było odpowiedzialne HMD Global, wsparcie aktualizacjami było na zadowalającym poziomie.

Były sprawnie aktualizowane do kolejnych, nowszych wersji Androida. Generalnie, pod tym względem te telefony można było polecić. Niestety, po pewnym czasie kiedy producent miał coraz więcej modeli do wspierania, tempo aktualizacji nieco zwolniło.

Kiedyś flagowa Nokia 9 PureView, która weszła na rynek w lutym 2019 roku ze Snapdragonem 845 ma obecnie problem z aktualizacją. Telefon startował z Androidem 9, został zaktualizowany do dziesiątki, a obecnie miał dostać Androida 11 w 3 kwartale 2021. Niestety, Nokia obecnie miała problem z aktualizacją na ten telefon.

R E K L A M A

Nokia 9 PureView nie dostanie Andoirda 11

Jak możemy wyczytać z polskiej strony:

Smartfony Nokia powstają, by każdego dnia zapewniać użytkownikom najwyższy komfort obsługi. Jest to dla nas powód do dumy. Dlatego musieliśmy podjąć trudną decyzję, by nie oferować uaktualnienia oprogramowania do systemu Android 11 dla smartfona Nokia 9 PureView. Niezgodności między aparatem a oprogramowaniem doprowadziłyby do pogorszenia komfortu obsługi, co nie spełniałoby naszych wysokich standardów.

Urządzenie nie byłoby łatwe do przystosowania nowego systemu. Jakie rozwiązanie oferuje Nokia użytkownikom? Zniżkę 50% na kolejny telefon. Problem jest w tym, że oferowane modele odbiega klasą od 9 PureView. Oferowane modele to średnia półka za flagowca. Do wyboru będą dostępne telefony z serii X. Najdroższy telefon z tej serii to model X20 kosztujący 1799 złotych.

Na tyle został wyceniony telefon ze Snapdragonem 480. Ze zniżką 50% niby brzmi lepiej, ale ten telefon nie jest aż tak wydajny, jak model którego ma zastąpić. Jak tak sobie pomyślałem, to jestem ciekaw, ile osób skorzysta z promocji i wymieni swoją Nokię 9 PureView na telefon ze zniżką, a ile osób kupi telefon a spróbuję go sprzedać dalej może z niewielkim zyskiem.


Posłuchaj nas!