OPPO dołącza do wyścigu AI w kontekście elektroniki użytkowej. Producent ogłosił swoją strategię i zapowiada serie smartfonów – i to nie tylko flagowych modeli – wykorzystujących sztuczną inteligencję.

OPPO wprowadza generatywną sztuczną inteligencję we wszystkich liniach swoich produktów – m.in. w seriach OPPO Find, Reno oraz A i F. Ponadto, aby usługi sztucznej inteligencji były jak najlepiej dopracowane producent będzie współpracować z takimi firmami jak Google, MediaTek, Microsoft, IDC i innymi partnerami z branży.

//dzisiaj na dailyweb

OPPO ogłosiło dziś swoje zaangażowanie w udostępnianiu AI każdemu użytkownikowi. To transformacja technologiczna i restrukturyzacja ekosystemu telefonów AI w przyszłości. Producent uchylił rąbka tajemnicy na temat swojej strategii rozwoju sztucznej inteligencji.

OPPO i strategia producenta pod kątem AI

OPPO

Oczywiście to nie jest tak, że nagle OPPO stwierdziło, że trzeba iść z duchem technologii i szybko wdrażać AI w swoich smartfonach. W ciągu ostatniej dekady producent złożył ponad 5000 patentów związanych z AI, z czego około 70% dotyczy obrazowania AI. Od 2020 roku OPPO jest pionierem w rozwijaniu własnych modeli językowych (LLM) i aktywnie działa w dziedzinie dużych modeli wizyjnych oraz technologii multimodalnej (stosującej dane różnego typu).

Co istotne – OPPO jest pierwszą firmą produkującą smartfony, która wdrożyła model LLM z 7 miliardami parametrów bezpośrednio na urządzeniu. Dzięki rozwijaniu technologii AI –producent wprowadził w tym roku ponad 100 funkcji generatywnej AI do swoich telefonów.

OPPO i AI nie tylko dla flagowców

OPPO

Nowa strategia OPPO ma dotyczyć wdrażania zaawansowanych funkcji AI nie tylko we flagowych modelach swoich smartfonów. Billy Zhang, prezes ds. sprzedaży i obsługi rynków zagranicznych w OPPO powiedział parę słów na ten temat.

Dzięki naszym nieustannym staraniom i zaangażowaniu, OPPO dąży do udostępnienia telefonów AI każdemu. Po raz pierwszy w branży OPPO wprowadza generatywną AI do wszystkich linii produktowych. Do końca tego roku planujemy udostępnić funkcje generatywnej AI około 50 milionom użytkowników.

We współpracy z Google, seria OPPO Reno12 oraz następna generacja flagowego modelu Find X będą wyposażone w LLM z rodziny Google Gemini, zapewniając użytkownikom jeszcze bardziej innowacyjne i wygodne funkcje AI, takie jak: AI Toolbox, w tym funkcje AI Writer i AI Recording Summary.

Współpraca z MediaTek zaowocowała dostosowaniem chipów w celu zwiększenia pamięci masowej i wydajności obliczeniowej w przyszłych flagowych modelach OPPO. Z kolei dzięki partnerstwu z Microsoft następne generacje telefonów OPPO zapewnią bardziej wydajną, dokładną i naturalną konwersję głosu i tekstu oraz lepszą łączność między komputerową sztuczną inteligencją a telefonami.

OPPO Reno12 ze średniej półki cenowej z premierą jeszcze w czerwcu 2024 roku

OPPO

R E K L A M A

AI w smartfonach OPPO będzie służyć ulepszeniu edycji zdjęć i możliwości tworzenia spersonalizowanych treści dzięki technologii generacji multimodalnej i generacji ruchu.

Przykładowo – funkcja OPPO AI Eraser – pomaga użytkownikom płynnie usuwać niechciane obiekty i szybko generować brakujące treści. Obecnie stosowana jest średnio 15 razy dziennie. Z kolei technologia multimodalna pomaga użytkownikom łatwo generować kreatywne treści wizualne i tekstowe w mediach społecznościowych.

CMF Phone 1 lub akcesoria od Nothing. Producent podgrzewa atmosferę

Teraz tylko pozostanie czekać na oficjalne informacje na temat serii OPPO Reno12, która ma zadebiutować na polskim rynku jeszcze w czerwcu. Telefon ze średniej półki cenowej z ciekawym trybem AI? Brzmi interesująco.

Zobacz nasz VLOG!