Nitro Deck to jeden z najlepszych kontrolerów do Nintendo Switch. Ogłoszona pod koniec lutego ulepszona wersja już prawie całkiem się wyprzedała. Zresztą wcale się nie dziwię, że Nitro Deck+ osiągnął taki sukces.

Dwa tygodnie temu zapowiedziano, że na stanie CRKD, czyli producenta sprzętu zostało 20% sprzętu. Na kanale Nitro Decka na Discordzie, ktoś twierdził, że nakład konsoli jest już bliski wyczerpania. Chętni muszą się więc spieszyć.

//dzisiaj na dailyweb

Pierwsze modele Nitro Deck+ wyruszą do nabywców jeszcze w tym miesiącu, ale osoby, które zwlekały będą musiały poczekać nawet do końca maja. Jeśli nie wiesz o co cały ten szum, to już śpieszę wyjaśnić.

Nitro Deck+ to chyba najlepsze co spotkało Nintendo Switch

Nitro Deck+

Jestem przekonany, że Nitro Deck to najlepszy kontroler dla Nintendo Switch. Jeśli macie inne zdanie, to chętnie poznam Wasze typy. Przekonało mnie do niego rewelacyjna konstrukcja, która kończy z chybotliwą formą standardowych Joy-Conów. Co więcej były one niewygodne, a ich działanie często kiepskie.

Rozwiązaniem były zamienniki od firm takich jak Hori. Lepsze były nie tylko wszystkie instrumenty nawigacyjne, ale również ergonomia. Skończył się ból nadgarstków i mrowienie w dłoniach.

Pojawienie się Nitro Decka było kolejną dobrą zmianą. Zamiast kontrolera w formie Joy-Conów, dostaliśmy coś na kształt docka, do którego wsuwa się pstryka.

Dodatkowo został on perfekcyjnie wykonany i zaoferował, wszelkie możliwości dobrego pada jak, chociażby gałki z efektem halla czy trigery z regulowaną siłą nacisku.

Nitro Deck+

Teraz kultowy już w pewnych kręgach Nitro Deck debiutuje w wersji z plusem. Nowy model został stworzony razem z użytkownikami dzięki ich opiniom oraz sugestiom. Dzięki temu poprawiono ergonomię. Układ kciuka zmieniono na symetryczny, dodano nowe przyciski sidekick i przeprogramowano przyciski (i umożliwiono ich ponowne szybkie mapowanie).

Anbernic RG556 – zapowiada się solidna retro konsola! Przedpremierowe zdjęcia i wideo.

Dodatkowo pojawił się tu tryb dokowania do TV. Nitro Deck+ posiada port USB C (i przejściówkę do HDMI), za pomocą którego szybko można podłączyć się do TV lub monitora. Dodano też łączność Bluetooth i wsparcie dla aplikacji CRKD, która daje dostęp do kolejnych funkcji. Dodatkowo ulepszono system wyciągania konsoli oraz silniki wibracyjne, oraz tylną podstawkę, która teraz będzie stabilniejsza i bardziej wytrzymała.

Nitro Deck+

Widząc zmiany, sam z chęcią kupiłbym nowego Nitro Deck+. Liczę jednak na dodatkowe wersje kolorystyczne. Obecnie dostępna jest jedynie półprzeźroczysta wersja biała i czarna. Koszt kontrolera w przedsprzedaży do 359 zł. Sprzęt można zamówić bezpośrednio ze strony producenta.