Jeśli zasnatawiacie się gdzie można kupić Switcha – spieszę z odpowiedzią. Najnowsza konsola od Nintendo już dzisiaj trafia do sprzedaży, a zainteresowanie jest dość spore. Jeśli zastanawialiście się nad kupnem konsoli, warto rozważyć najnowszą wersję, bo wprowadza kilka zmian.

Przyznam szczerze, że długo, ale to naprawdę długo przymierzam się do zakupu Switcha. Zawsze jednak coś mi nie pasuje, a głównie chodzi o jakość obrazu. W podstawowej wersji mieliśmy marne 720p, a ja oczekiwałem wytrwale na wersję 4K, która – według plotek – miała się pojawić w tym roku. Zamiast tego Nintendo pokazało wersję OLED, co nie spełnia moich oczekiwań, ale być może nie można mieć wszystkiego.

Nintendo Switch OLED 2021

Nowa konsola Nintendo może pochwalić się – cóż za niespodzianka – ekranem OLED. Przekątna wyświetlacza to 7 cali. Dodatkowo, w porównaniu z poprzednią odsłoną, Nintendo Switch OLED Model posiada znacznie cieńsze ramki, co dodaje nowoczesności konsoli.

nintendo switch oled 2021

Wysokiej jakości ekran zapewni nam rozgrywkę w dobrze odwzorowanych barwach, a sama konsola pozwoli na grę w trybie przenośnym albo tabletop. Ekran posiada nową podstawkę, która pozwala postawić tę część na stole stabilniej i na więcej sposobów. Druga opcja to oczywiście standardowe połączenie padów z ekranem w całość, kiedy nie mamy możliwości postawienia ekranu na czymś płaskim.

Konsola Nintendo Switch OLED Model wyposażona jest w 64 GB pamięci wewnętrznej, którą możemy rozbudować za pomocą kart microSD. W docku konsoli znajdziemy port HDMI, port ethernet i dwa złącza USB.

Nintendo Switch OLED Model – ceny i gdzie kupić?

W dniu premiery konsola dostępna jest w większości polskich elektromarketów, a także w sklepach internetowych. Dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych:

  • biały
  • Neon Red-Blue

Aktualnie obie wersje znajdziemy w takich samych cenach, chociaż wersja Neon Red-Blue w większości sklepów jest znacznie droższa.

Najtaniej Nintendo Switch OLED Model kupimy w cenie 1699 złotych. Wersja biała dostępna jest w sklepach:

Konsola dostępna jest także w Media Markt, ale w cenie 1999 złotych w zestawie z „Ring Fit Adventures”.

Wersja Neon Red-Blue dostępna jest również w cenie 1699 złotych, ale jedynie w Morele.net w tej kwocie. W większości pozostałych sklepów wersja niebiesko-czerwona jest droższa o około 150 – 200 złotych.


Posłuchaj nas!