Nintendo zapowiedziało nowy model Nintendo Switch. Konsola będzie miała ekran OLED o przekątnej 7 cali.

O nowym modelu Nintendo Switch plotkowało się od dawna. Fani mieli nadzieję, że zapowiedzi doczekamy się podczas targów E3. To jednak nie nastąpiło. Dopiero dziś, 6 lipca, Nintendo zafundowało nam nie lada bombę – Nintendo Switch OLED z ekranem 7 cali trafi do sprzedaży jesienią!

R E K L A M A

Nintendo Switch OLED z 7-calowym ekranem już jesienią!

Pogłoski o tym, że znana i lubiana konsola Nintendo Switch doczeka się odświeżenia w postaci nowego modelu krążyły już od dawna. Plotki mówiły, że jest to tzw. model „pro”, tak jak odświeżone zostało np. PlayStation 4. Jednak z zapowiedzi Nintendo Switch OLED wynika, że, jak nazwa wskazuje, nie będziemy tu mieć do czynienia z podbiciem wydajności konsoli, ale przede wszystkim z lepszym ekranem.

Nintendo Switch w modelu 2021 będzie miał ekran OLED o przekątnej 7 cali. Wyświetlacz, w porównaniu do klasycznego modelu i modelu Switch, będzie miał też cieńszą ramkę (bezel) dookoła. W odróżnieniu od poprzedników, Switch OLED zaoferuje też żywsze kolory i wyższy kontrast. Choć ekrany w poprzednich modelach nie były najgorsze, to jednak miały swoje wady. Nintendo Switch wypadał słabo jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów i głębię czerni szczególnie w porównaniu z najnowszymi smartfonami. Teraz na szczęście to się jednak zmieni.

Nintendo Switch 2021 – Cena, nowe kolory i inne usprawnienia

Kolejna zmiana to także wygląd samej konsoli. Na start Nintendo Switch OLED ma być dostępny w biało-czarnym wykończeniu oraz tradycyjnej, niebiesko-czerwono-czarnej wersji.

Nowa, większa konsola będzie też mieć poprawione głośniki. Z kolei „nóżka” z tyłu obudowy jest teraz dużo szersza i będzie się odginać pod szerszym kątem – to element, który często się psuł i bardzo dobrze, że Nintendo go usprawniło. Następna nowość to port LAN, który umieszczono w stacji dokującej konsoli.

Nintendo Switch OLED będzie miał 64 GB pamięci na dane. To dwa razy więcej niż dotychczasowy podstawowy model.

Polska cena Nintendo Switch OLED

Konsola Nintendo Switch w wersji 2021 (OLED) została wyceniona na $349,99. W przeliczeniu daje nam to ok. 1300 zł. Trzeba jednak doliczyć do tego wszystkie opłaty i inne zmienne związane z naszym rynkiem. Pierwsze sklepy już w Polsce mają już w ofercie Nintendo Switch OLED. Jego cena to 1550 – 1600 zł.

Przypomnijmy, że cena detaliczna Nintendo Switch na premierę w 2017 r. wynosiła 1449 zł. Konsola zatem, zamiast z czasem stanieć tak jak innego tego typu produkty, jeszcze zyskała na wartości, bo obecnie kosztuje ponad 1500 zł (model V2). Chociaż zapewne bliżej premiery Nintendo Switch OLED ceny standardowej edycji poszybują w dół. Na szczęście.

Nintendo Switch OLED 2021

switch oled 2021

gallery oled slideItem4

Masz Nintendo Switch? Zapewne wydajesz 400 zł, masz 28 gier i grasz przez 5 godzin tygodniowo


Posłuchaj nas!