Ubisoft tworzy grę Star Wars z otwartym światem

Opublikowano 14.01.2021 15:21 -


To może być hit na miarę tytułów z początku tego wieku. Chodzi oczywiście o uniwersum Star Wars. Ostatnie gry z serii Battlefront nie odniosły oczekiwanego sukcesu, mimo że są wysoko oceniane. Otwarty świat może odmienić podejście do serii, a w połączeniu z jakby nie patrzeć - ekspertem od tego typu gier, czyli Ubisoft, może wyjść naprawdę genialna pozycja.

Firma Ubisoft specjalizuje się w otwartych światach, chociażby cała seria Assassin’s Creed. Do przygód asasyna można mieć wiele zastrzeżeń, szczególnie do fabuły, ale nie zmienia to faktu, że świat wykreowany przez twórców z Ubisoft, za każdym razem przyprawia o zachwyt.

Star Wars w otwartym świecie od Ubisoft

Informację na temat produkcji jako pierwszy podał serwis Wired. Ubisoft zatrudnił studio Massive Entertainment do stworzenia pozycji, która przeniesie nas w odległą galaktykę. Strach pomyśleć, jak wyglądać może otwarty świat... we wszechświecie ;-)

Przeszedłem na zieloną stronę mocy - czy Microsoft i ich Xbox Series X mnie nie zawiodą? [recenzja]

To już będzie kolejna produkcja, przy której udział będzie miało studio Lucasfilm Games. Odpowiada także za pomoc przy tworzeniu nowej gry Bethesdy o przygodach Indiany Jonesa. Informacja o tym, że tym razem to Ubisoft tworzy grę w świecie Gwiezdnych Wojen, oznacza, że licencję na markę straciło najpewniej EA Games. Spod szyldu EA wyszło kilka pozycji, a Upadły Zakon 2 podobno ciągle jest w planach.

Na razie brak jest szczegółowych informacji na temat gry Star Wars od Ubi, ani także nie poznaliśmy nawet przybliżonej daty premiery pozycji.

źródło: Wired

Wieści z Rozładowani.pl