Zbliża się sezon zimowy – z tej okazji przyjrzymy się najciekawszym premierom w świecie gier.

Można powiedzieć, że wolny czas poświęcony na gry rośnie, gdy na zewnątrz robi się coraz zimniej. Chwila rozgrywki skutecznie odwraca naszą uwagę od mroźnej aury. Ostatni miesiąc upływającego roku nie jest może tym najgłośniejszym w kwestii branży gamingowej. Mimo tego grudzień stoi pod znakiem kilku ciekawych premier.

Najciekawsze premiery gier w grudniu 2021

Halo Infinite

Zdecydowanie najmocniejszą grą debiutującą w grudniu jest szósta już część Halo. Seria jest jedną z najpopularniejszych marek ekskluzywnych dla Xboxa, a kiedy Microsoft zdecydował się udostępniać swoje exclusivy także na PC usłyszało o niej jeszcze więcej osób. W Halo Infinite pokierujemy Master Chiefem – superżołnieżem należącym do oddziału Spartan.

Rozgrywka opiera się na walce z wrogami z perspektywy pierwszej osoby głównie przy użyciu futurystycznej broni palnej, ale do dyspozycji gracza jest też praktycznie wszystko co znajduje się na mapie, od pojazdów po rozmaite narzędzia czy przedmioty.  Produkcja oferuje tryb wieloosobowy dla nawet 24 graczy. Halo Infinite dostępne jest od dzisiaj, czyli 8 grudnia na PC, Xbox Series X/S i Xbox One.

Five Nights at Freddy’s: Security Breach

Najnowsza gra z serii Five Nights at Freddy’s zabiera gracza do centrum handlowego Freddy Fazbear’s Mega Pizza Plex, gdzie wcielimy się w chłopca o imieniu Gregory. Po raz kolejny przeciwko nam staną brutalne animatroniki. Pierwszy raz w historii marki będziemy mogli eksplorować cały obszar budynku, w którym się znajdujemy i z którego musimy się wydostać.

Możliwość swobodnego przemieszczania centrum handlowego otwiera nowe sposoby rozgrywki. Five Nights at Freddy’s: Security Breach będzie więc grą świeżą nawet dla fanów serii. Premiera już 16 grudnia, a wśród platform znalazły się PC, PS4 i PS5.

Rocket League Sideswipe

W czasie gdy Rocket League świętuje kolejne sukcesy, od 2 grudnia możemy już zagrać w spin-off produkcji – Rocket League Sideswipe. Przeznaczona dla urządzeń mobilnych wersja gry opiera się na podobnych zasadach, co oryginał, ale tym razem twórcy postawili na widok z boku w przestrzeni 2.5D. Sideswipe jest więc znacznie uproszczone względem pierwowzoru, ale oferuje podobnie efektowną rozgrywkę. Gra dostępna jest na systemach Android i iOS.