Przyszedł czerwiec, więc czas na comiesięczne spojrzenie na premiery gier w nadchodzących tygodniach. Zbliżają się powoli wakacje, czyli okres, w którym według jednych gra się najwięcej, a według innych najmniej, ale w praktyce rzadko obfitujący w głośne tytuły.

Nie oznacza to jednak, że w czerwcu nie ukażą się żadne interesujące propozycje. Wręcz przeciwnie – jest ich wyjątkowo sporo.

Najciekawsze premiery gier

Oto najciekawsze z nich:

Slit (PC, PS4, PS5, XOne, XSX/S, Switch)

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Tytuł studia Spiral Circus to produkcja urzekająca oprawą wizualną, która przypomina stylistycznie hitowe Limbo. Slit zabiera nas pod wodę, gdzie wcielimy się w płetwonurka, który odkrywa kolejne podwodne lokacje. W grze pojawia się wiele zagadek, które rozwiążemy korzystając z pomocy morskich stworzeń. Slit zadebiutowało 1 czerwca.

eFootball 2022 (Android, iOS)

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Gra tak samo niedopracowana, jak popularna. Narazie wydanie na konsole i PC pozostawia wiele do życzenia mimo, że wygląda dużo lepiej, niż w dniu premiery, ale na urządzeniach mobilnych eFootball 2022 może mimo wszystko stać się jedną z lepszych gier piłkarskich, więc nie sposób o nim nie wspomnieć. Premiera 2 czerwca.

The Cycle: Frontier (PC)

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Gra po wielu przejściach, o której znacznie więcej wspominałem już w innym artykule. Plany twórców produkcji są bardzo ambitne, a popularność gry ciągle rośnie. The Cycle pokonało długą drogę, ale jest już na ostatniej prostej – tytuł zadebiutuje 8 czerwca.

The Quarry (PC, PS4, PS5, XOne, XSX/S)

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Najnowsza gra twórców Until Dawn zabiera nas na letni obóz w kamieniołomie, gdzie pokierujemy wieloma postaciami nastoletnich wychowawców. Jak to bywa w przypadku studia Supermassive Games – będzie strasznie, klimatycznie i filmowo, a nasze wybory ukształtują przebieg fabuły. Premiera The Quarry już 10 czerwca.

Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei (PC)

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Już 20 czerwca zestaw Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei pojawi się na PC. W skład kolekcji wchodzą zremasterowane edycje Uncharted 4: Kres Złodzieja i Uncharted: Zaginione Dziedzictwo. Kolekcja pojawiła się już wcześniej na PS5, gdzie uzyskała świetne oceny.

Fall Guys: Ultimate Knockout (PS5, XOne, XSX/S, Switch)

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Dzień później (21 czerwca) Fall Guys, czyli lekka i dosyć zabawna rywalizacyjna zręcznościówka zadebiutuje na nowych platformach. Oprócz tego, gra przejdzie tego dnia na model free to play i zniknie ze Steama, a dostępna będzie wyłącznie w Epic Games Store. Zdaje się, że ten ruch zdecydowanie opłaci się Epicowi, ale na ostateczny werdykt trzeba będzie jeszcze poczekać.