Podczas targów MWC w Barcelonie zaprezentowano zegarek OnePlus Watch 2 z systemem Wear OS.

Potwierdziły się plotki i przecieki, o których pisałem tutaj. OnePlus podczas trwających właśnie targów w Barcelonie zaprezentował nowego smartwatcha – OnePlus Watch 2.

Oryginalny OnePlus Watch pojawił się trzy lata temu i działał pod kontrolą autorskiego systemu operacyjnego. Własny OS był jedną z największych wad modelu, który zyskał jednak sympatyków przez kilka mocnych stron, takich jak jakość wykonania czy czas pracy na baterii.

OnePlus Watch 2 – dwa systemy operacyjne

OnePlus Watch 2 z systemem Wear OS i obudową ze stali nierdzewnej
OnePlus Watch 2 jest dostępny w kolorach Radiant Steel i Black Steel

Projektując nowy smartwatch, firma wprowadziła znaczące zmiany w nowym modelu OnePlus Watch 2. Najgłośniejszą jest zastąpienie autorskiego OS. OnePlus w miejsce swojego systemu zaaplikował nie jeden… a dwa systemy operacyjne! OnePlus Watch 2 jest oparty na „architekturze podwójnego silnika”, co oznacza, że istnieją dwa chipsety i dwa systemy operacyjne. Jednym z nich jest Snapdragon W5, który obsługuje Wear OS. Efekt? Masz pełny dostęp do sklepu z aplikacjami. Drugi to BES2700 uruchamiający system operacyjny czasu rzeczywistego (RTOS) przy niskim poborze mocy.

OnePlus Watch 2 – tryby i bateria

W trybie smart można uruchamiać Mapy Google, Asystenta, Portfel, Kalendarz, Keep, Gmaila i wiele innych. Wbudowanych jest 20 tarcz zegarka, a 80 kolejnych można pobrać. W tym trybie bateria 500 mAh wytrzymuje do 100 godzin przy regularnym użytkowaniu lub do 48 godzin przy intensywnym.

RTOS utrzymuje tryb oszczędzania baterii, ale, co ciekawe, nadal pozostawia wiele dostępnych funkcji – śledzenie snu i tętna czy tryb sportowy, taki jak pływanie czy jazda na rowerze. W trybie oszczędzania baterii można nawet wykonywać, odbierać połączenia. Przy włączonym trybie oszczędzania energii zegarek może działać do 12 dni. Producent zapewnia, że przy użyciu szybkiej ładowarki (VOOC o mocy 7,5) 100% naładowanie jest możliwe w 60 minut, ale jeśli się spieszycie, możecie uzyskać pełny dzień pracy na baterii (w trybie Smart) w zaledwie 10 minut.

OnePlus Watch 2 – specyfikacja

OnePlus Watch 2 ma obudowę ze stali nierdzewnej o wymiarach 47,0 x 46,6 x 12,1 mm. Smartwatch waży 49 g, z paskiem z gumy fluorowej (z klamrą ze stali nierdzewnej) 80 g. Tak jak pisałem wcześniej, głównym procesorem jest Snapdragon W5, a systemem operacyjnym Wear OS. Smartwatcha wyposażono w 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci masowej dla aplikacji. Szafirowe szkło 2.5D chroni 1,43-calowy wyświetlacz AMOLED. Ma on rozdzielczość 466 x 466 pikseli i działa z częstotliwością 60 Hz. W trybie wysokiej jasności może osiągnąć 1000 nitów. Ma system GPS o podwójnej częstotliwości (L1 + L5) i obsługuje główne konstelacje (w tym Beidou, Galileo, GLONASS i QZSS). Inne czujniki obejmują kompas, akcelerometr, żyroskop, barometr czy nawet czujnik światła do regulacji jasności ekranu.

OnePlus Watch 2 – tryby sportowe

OnePlus Watch 2 oferuje bardzo rozbudowane tryby sportowe. Tryb biegania wykorzystuje GPS-a i inne czujniki do śledzenia biegu oraz wydajności dzięki wskaźnikom, takim jak amplituda pionowa, czas kontaktu z podłożem, równowaga, maksymalne zużycie tlenu i długość kroku. Tryby tenisa i badmintona śledzą liczbę wykonanych zamachów, rozegranych uderzeń (a nawet rodzaj uderzenia, np. forehand, backhand, topspin, slice itp.) Tryb jazdy na nartach śledzi maksymalną i średnią prędkość, maksymalne nachylenie i wysokość oraz wiele więcej. Nie wiem, jak działa to w praktyce, ale na papierze wygląda bardzo dobrze.

R E K L A M A

Mówiąc o warunkach zewnętrznych, zegarek ma wodoodporność 5 ATM, dzięki czemu nadaje się do pływania. Jest również zbudowany zgodnie ze standardem MIL-STD-810H. Jest też oczywiście optyczny pulsoksymetr. Podczas śledzenia snu wykrywa fazy snu, ocenia jakość snu, monitoruje częstość oddechu i poziom tlenu oraz może ocenić ryzyko chrapania. Dostępne jest również monitorowanie stresu, ponieważ czujnik śledzi zmienność tętna.

Recenzja OnePlus 12R. Czy smartfon mocno odstaje od droższego brata?

OnePlus Watch 2 dostępny jest już w przedsprzedaży w cenie 299 euro. W ramach wcześniejszego zakupu możemy otrzymać za darmo OnePlus Buds 3 o wartości 99 € (liczba jest ograniczona) albo zniżkę 50% na OnePlus Nord Buds 2. Jeśli zamówisz zegarek dziś, powinieneś otrzymać go za miesiąc.

//dzisiaj na dailyweb