Czy da się zrobić jeszcze lepiej wyglądającą motorolę RAZR niż ta z 2020 roku?

Pierwsza po reaktywacji Motorola RAZR była przejawem geniuszu w moich oczach. Upakowanie w nostalgiczny, ale nadal aktualny, design nową technologię z elastycznym wyświetlaczem brzmiało jak sukces murowany.

Niestety podzespoły ze średniej półki, które zastosowano, nie przyczyniły się do redukcji ceny i możliwości finansowych przeciętnego kowalskiego, a szkoda. Teraz po wielu latach od premiery można kupić ten smarfon za 3000-3500zł co nadal jest przesadą.

R E K L A M A

Nowa Motorola RAZR w 2022

Motorola RAZR po liftingu z kartą SIM i obsługą 5G już w sprzedaży. Tylko skąd wziąć 6499 zł?

Wydajność na nowo i design po raz drugi

Na razie nie wiemy za wiele o nowej motoroli poza tym, że ma być zdecydowanie bardziej wydajna i jeszcze lepiej wyglądająca. O ile w pierwsze łatwo mi uwierzyć, bo już teraz Motorola coraz śmielej sięga po procesory i aparaty z górnej półki jak, chociażby Snapdragon 888+ z aparatem 108Mpx w testowanym przeze mnie g200 5G albo Snapdragon 8 Gen. 1 w Edge X30.

Nie zdziwiłbym się zatem, że nowy składak od Motoroli, również dostałby któryś z tych procesorów.

Byłby to zdecydowany skok względem Snapdragona 765G z RAZR 5G. Myślę, że Motorola jest również świadoma jak mocno RAZR oraz RAZR 5G odstawały od jakichkolwiek telefonów w kwestii aparatu. Rozumiem fakt, że nie łatwo jest upakować w tak małe urządzenie 3 obiektywów, ale ten jeden albo 2 powinny sobą reprezentować wyższe możliwości niż przeciętne.

Motorola

W zapowiedź lepszego designu jest mi ciężko uwierzyć, bo pod tym kątem RAZR jak i RAZR 5G były wręcz genialne. Niewielki i bardzo stylowy telefon z możliwością rozłożenia dużego ekranu to przecież to, co większość z nas szuka. RAZR pomimo czasu nadal pozostaje dla mnie najlepiej wyglądającym małym składakiem. Może to sentyment do posiadanej przeze mnie RAZR V3…

Choć jestem bardzo zaciekawiony tymi doniesieniami mam pewne obawy, że Motorola ponownie wyleci w cenowy kosmos. Skoro już RAZR, który miał przecięte podzespoły, był nieprzyzwoicie drogi, co będzie z lepszym i mocniejszym RAZR 3?