Dziś premierę miał model Instinct 2 w dwóch wariantach oraz 2 rozmiarach. Garmin zaprezentował odświeżoną wersję, ale dla mnie to jednak mała rewolucja jak dla Instincta, zegarek, w którym się zakochałem.

W zeszłym roku na testach był u mnie Instinct 1 generacji, teraz mogę go tak nazywać. Zakochałem się w tym zegarku pod względem użyteczności oraz tego, jak bardzo mi spasował pod kątem designu. Nie zależy mi na tym, aby był to substytut telefonu do komunikacji, stawiam na inne funkcje, o których możesz poczytać w recenzji tutaj:

Garmin Instinct Solar to smartwatch z GPS, który wytrzyma naprawdę wiele

Garmin Instinct 2 Solar

Dziś brałem udział w prezentacji Garmina, na której właśnie pokazano nową gamę Instincta 2 i bardzo się ucieszyłem, że znalazły się tam takie rzeczy, które po dłuższych testach pojawiły mi się w głowie na zasadzie „super jakby miał jeszcze to, byłoby idealnie”.

R E K L A M A

Screenshot 2022 02 09 at 21.27.42

Lista moim zachcianek nie była długa, bo zawierała właściwie jedną pozycję. Garmin Pay, czyli możliwość płacenia zegarkiem. I to jedna z funkcji, która zagościła w 2 generacji. Jeśli mamy wersję Solar to mamy automatycznie płatności zbliżeniowe.

Co jeszcze, poza płatnościami? Dla osób aktywnych na zewnątrz ładowarka może obrosnąć kurzem. Instinct 2 w wersji Solar może być zasilany tylko i wyłącznie energią pochodzącą ze słońca i da radę. Oczywiście w pewnych warunkach. Na prezentacji padło, że przy 3h w słońcu (czyste niebo, dobry kąt) zegarek nigdy nie będzie potrzebował ładowania z kabla (jeśli nie używamy GPSu). Poza ulepszonym ładowaniem w Instinct 2 dostaniemy nowy wyświetlacz o znacznie lepszej rozdzielczości, cokolwiek to znaczy. Jednak patrząc na materiały prasowe, jest bardzo dobrze.

Screenshot 2022 02 09 at 21.27.05

Instinct będzie teraz dostępny w 2 rozmiarach. Do wyboru będzie koperta 40 mm oraz 45 mm, system wymiennych pasków pozostaje taki sam, będą kompatybilne również z innymi modelami Garmina. Da się zauważyć delikatne zmiany w projekcie koperty, ale tutaj jest to ewolucja.

Screenshot 2022 02 09 at 21.29.22

Liftingu doczekały się również czujniki, które mają zapewniać jeszcze lepszy pomiar, a co za tym idzie również więcej danych. Seria Instinct cechuje się również edycjami specjalnymi. Podobnie jak w poprzedniej generacji mamy wersje Tactical, Surf, Solar. Posiadają one dodatkowe funkcje dedykowane dla danych aktywności. Teraz Garmin dodaje również asystentów związanych z Golfem oraz wersję dezl przeznaczoną dla kierowców. Wersja ta jest w stanie wyświetlać informacje przydatne w transporcie jak czas jazdy, długość pauzy oraz wiele innych.

Screenshot 2022 02 09 at 21.26.47

Szczerze, to nie mogę się doczekać, aż 2 generacja trafi na mój nadgarstek, z pierwsza bardzo się polubiłem, a wychodzi na to, że 2 daje tylko więcej, nie pozbawiając Instincta niczego, co dostarczał dotychczas.