Znany i ceniony w swoim segmencie producent przygotował nową linię akcesoriów Logitech G Aurora przeznaczonej dla graczy. Klawiatury, słuchawki oraz mysz wchodząca w skład linii to układ w stronę płci pięknej, choć nie ukrywam, że kolorystyka i wzornictwo może zainteresować również młodszych wiekiem fanów gamingu.

Powiedzmy sobie jasno – niemal wszystkie akcesoria dla graczy, takie jak klawiatury, myszki czy słuchawki nie mają w sobie pierwiastka kobiecości. Producenci starają się utrzymać tutaj wzornictwo „unisex”, natomiast najczęściej kończy się to typowo męskim, twardym designem. Niewiele zmienia tutaj oświetlenie RGB czy agresywny charakter. Logitech postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom estetycznym kobiet. Tym samym, do oferty trafiły łącznie cztery nowe produktu – dwie klawiatury mechaniczne, mysz oraz bezprzewodowy zestaw słuchawkowy.

R E K L A M A

Logitech G Aurora: kolorowo, wygodnie i przystępnie

Myślą przewodnią podczas projektowania serii Logitech G Aurora było spełnienie kobiecych potrzeb. Wśród graczy są bowiem przedstawicielki płci pięknej. Ba, często zawstydzają one swoimi osiągnięciami swoich kolegów. Tym samym firma opracowała spójne wizualnie, przyjazne dla kobiet akcesoria, które cechuje pastelowa kolorystyka i gładkie krawędzie. Ot, przyjemny, przyjazny sprzęt, który może przypaść do gustu kobietom.

Logitech G Aurora

W skład zestawu wchodzą bezprzewodowe słuchawki Logitech G735, za które trzeba zapłacić 1099 zł. Zgoda, nie jest to niska kwota, natomiast w zamian otrzymujemy interesujący zestaw słuchawkowy z funkcjami mikrofonu – Blue VOICE, które pozwalają modulować głos. W grę wchodzi także świetna żywotność obliczona na 56 godzin (z wyłączonym podświetleniem). Najwięcej o sprzęcie może jednak powiedzieć wygląd. Jako że obraz wart jest więcej niż tysiąc słów, zachęcam do zapoznania się z galerią.

Klawiatury mechaniczne Logitech G715 i G713 to kompaktowe akcesoria, które pozwolą na do 25 godzin nieprzerwanej gry. Wysokość jest regulowana, co sprzyja wielogodzinnym sesjom, ale nie bez znaczenia będzie także niski poziom wibracji. Idealnym dopełnieniem klawiatury jest oczywiście mysz wchodząca w skład linii Logitech G Aurora, czyli model G705. To przyjemny, zaprojektowany dla osób o drobniejszych dłoniach, gryzoń, którego waga zamyka się w 85 gramach. Kobiety (choć nie tylko one) będą mogły dostosować czułość dzięki dedykowanemu przyciskowi DPI.

Za klawiatury serii Logitech G Aurora należy zapłacić odpowiednio 949 zł (G715) i 799 zł (G713), natomiast mysz Logitech G705 to wydatek 499 zł.

Przesiadka na Logitech MX Master 3S z gładzika MacBook Pro M1 – spowiedź Apple’owca