AFOL to Adult Fan Of LEGO — w naszej redakcji jest ich kilku. Nie dziwcie się więc, że tak często piszemy o zestawach, które sami chcielibyśmy złożyć. Niedługo do sprzedaży kolejny, wyjątkowy zestaw. LEGO Globus składa się z ponad 2500 elementów, sporo kosztuje i powstał dzięki inicjatywie LEGO Ideas.

LEGO Ideas to miejsce, dzięki któremu Twój pomysł może stać się dostępnym w sklepach, oficjalnym zestawem. Wystarczy dobry pomysł i wsparcie innych fanów, którzy poprą go swoim głosem. Pisaliśmy już o kilku takich zestawach, to między innymi niesamowita i działająca maszyna do pisania oraz Tesla Cybertruck. Chociaż ta druga mimo wsparcie ponad 10000 fanów do produkcji jednak nie trafi (czasami na przeszkodzie stać mogą wymogi prawa, jak chociażby prawa do marki Tesla).

LEGO Globus to tryumf wyobraźni i sporo zabawy

Globus od LEGO to kolejny wspaniały przykład jak niesamowite rzeczy mogą wymyślić fani LEGO z całego świata. Składa się on z aż 2585 elementów, to naprawdę sporo dlatego LEGO opatrzyło go etykietą wiekową 18+. Jestem jednak pewny, że pod nadzorem rodziców, każde dziecko będzie w mogło odkryć w sobie podróżnika i w dowolny sposób indywidualizować ten zestaw — tak jak 5 AFOL-ów, do których testowo został on wysłany.

R E K L A M A

LEGO Globus

Wspomniany zestaw charakteryzuje się stylem Vintage, który obfituje w wiele smaczków — jak kroje pisma z epoki, klasyczną nawigację czy oryginalną kolorystykę. Globus to ma wielkość 40 cm i potrafi się obracać (to pierwszy taki mechanizm w świecie LEGO). To zasługa elementów z serii LEGO Technic. Zestaw prezentuje się świetnie w świetle słonecznym, po zmroku zyska jednak równie dużo dzięki świecącym w ciemności nadrukowanym nazwom kontynentów i oceanów.

LEGO Globus

Za koncepcję zestawu LEGO Ideas Globus odpowiedzialny jest francuski fan LEGO, Guillaume Roussel. Inspiracją do jego stworzenia były opowieści Juliusza Verne’a. Jak opowiada o swoim pomyśle sam autor: „Podchodząc do projektu, zadałem sobie pytanie — co może być kreatywne, edukacyjne i odnoszące się do całego świata?” Odpowiedź brzmiała „świat sam w sobie”.

„To, co jest tak wspaniałe w tym zestawie, to fakt, że przy odrobinie wyobraźni pozwala on fanom na odkrywanie świata za pomocą klocków LEGO. Kula ziemska jest symbolem marzeń i aspiracji związanych z przyszłymi podróżami dla wszystkich, którzy szukają przygód lub chcą poznawać świat. Podczas recenzowania zestawu Guilaume’a zobaczyliśmy jego pasję do podróży i przygód, ale także inspirowania fanów budowania z klocków na całym świecie. Nasi projektanci również byli zachwyceni wyzwaniem, jakim było stworzenie tego zestawu”. – dodaje Federico Begher, Dyrektor Globalnego Marketingu w Grupie LEGO.

 

Cena i dostępność

LEGO Ideas Globus (21332) będzie dostępny na stronie LEGO.com i sklepach LEGO na całym świecie od 1 lutego 2022 r. w sugerowanej cenie detalicznej 899,99 zł.