Lego to już nie firma produkująca klocki dla dzieci a prawdziwa instytucja, która realizuje daleko posunięte cele. Kilka dni temu pisaliśmy o misji, którą ostatnio niesie. Dziś wracamy znowu do klocków. Właśnie zaprezentowano nowy zestaw z serii LEGO Ideas. To mechaniczna maszyna do pisania, nie byłoby w niej nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że jest w pełni ruchoma!

Ostatni artykuł o LEGO był bardziej poważny, dziś znowu, po raz kolejny chce pokazać Wam nowy zestaw klocków do składania. Pochodzą one z serii Ideas, czy tej, w której pomysły pochodzą od fanów takich jak ja czy Ty i podlega głosowaniu w internecie. Tym razem wybrano naprawdę niesamowite dzieło.

LEGO Ideas Typewriter to działająca maszyna do pisania z klocków

Jakiś czas temu zachęcałem, by głosować za innym zestawem z serii Ideas. Była to Tesla Cybertruck w minimalistycznym wydaniu, niestety w jej przypadku, mimo iż udało się zebrać wystarczającą ilość głosów internautów, do produkcji nie doszło. Pewnie chodziło tu o problem, jaki stwarza wykorzystanie znaków towarowych i istniejącego produktu. W przypadku maszyny do pisania jest zupełnie inaczej.

R E K L A M A

LEGO Ideas Typewriter

Nowy zestaw zaprojektował Steve Guiness, który jest miłośnikiem zarówno klocków LEGO jak i starych maszyn do pisania. Obie pasje połączył w coś niezwykłego, co docenili zarówno internetowi fani jak i kierownictwo projektu LEGO Ideas.

LEGO Ideas Typewriter
Steve Guiness i jego maszyny

Gdy chodzi o nowe zestawy do składania, prawdziwi fani pytają – ile? Nie ile kosztuje zestaw, ale ile ma części. W tym przypadku mowa o 2079 częściach. Niektóre z nich nie są standardowymi dla LEGO. To na przykład ruchome czcionki, symbolizujące je klawisze z prawdziwym nadrukiem czy wreszcie materiałowa taśma transferowa. Jestem pewien, że gdyby firma chciała, na tej maszynie można by naprawdę pisać.

Jedyne czego tu chyba brakuje, to prawdziwej taśmy zamiast tej dekoracyjnej ;). W zestawie znalazł się jednak inny ciekawy dodatek, to list od szefa LEGO w czwartym pokoleniu – Thomasa Kirka Kristiansena, i to w 43 językach. Taki list świetnie wygląda w złożonej maszynie

LEGO Ideas Typewriter

LEGO Ideas Typewriter

Zestaw jest nieco mniejszy niż standardowe maszyny do pisania jego wymiary to 5 cm x 27 cm x 26 cm. Zestaw adresowany jest do osób, które ukończyły 18 lat. Maszyna do pisania od LEGO dostępna będzie w oficjalnym kanale dystrybucji już 1 lipca tego roku. Cena zestawu to 899,99 zł.


Posłuchaj nas!