Kultowy Dodge Charger z 1970 roku z cyklu Szybkich i wściekłych stanie się jednym z pierwszych rozszerzonych zestawów LEGO Speed Champions. Jest to kolekcja, w której znajdziemy szybkie, dobrze znane, klasyczne samochody. Ten cykl zostaje wzbogacony o auta, które można było zobaczyć w wielu legendarnych filmach.

Pierwszą taką furą jest pojazd, używany przez Jamesa Bonda, czyli Aston Martin DB5. Czas na bardziej współczesne kino, ale jak bardzo zapisane w popkulturze! Dodge Charger pierwszy raz pojawił się w 2001 roku w pierwszej części Szybkich i wściekłych i był kierowany przez głównego bohatera – Dominica Toretto (Vin Diesel).

W kolejnych odsłonach samochód powracał na ulice miast z różnymi modyfikacjami, jednak zachował swój klasyczny wygląd. Zestaw nr 76912 zadebiutuje na rynku w sierpniu 2022 roku i będzie składał się z 345 elementów. Zobaczcie, jak będzie się prezentował. Nie zabrakło tutaj łysego jegomościa, którego będzie można umieścić za klockową kierownicą samochodu.

Dodge Charger Dominica Toretto na półkach z LEGO już latem

Orientacyjna cena będzie wynosić około 20 dolarów. Nie jest to pierwszy zestaw LEGO ze świata Szybkich i Wściekłych. Powstał również zestaw LEGO Technic o numerze 42111 pod nazwą Dom’s Dodge Charger. Składał się z 1077 elementów i kosztował 100 dolarów. Debiutująca latem wersja będzie cenowo o wiele bardziej przystępniejsza i wzbogacona o figurkę z podobizną Doma.

LEGO LEGO

Przyznam, ze ten zestaw LEGO prezentuje się nieźle, na zdjęciach da się zauważyć butlę od Nitro, używaną przez bohatera filmu. Dla każdego fana LEGO oraz serii Szybkich i wściekłych to gratka nie z tej ziemi i pozycja obowiązkowa.

Potrzeba Twojego głosu i pomocy. Wrocławski most Zwierzyniecki może zostać zestawem LEGO IDEAS!

Seria Szybkich i wściekłych liczy dziewięć części oraz jeden spin-off. Pierwszy z filmów zadebiutował w 2001 roku i stał się kasowym hitem, więc obecność tylu kontynuacji nie powinna nikogo dziwić. W 2022 roku miała premierę dziewiąta odsłona cyklu, a kolejna ma wejść na ekrany kin 19 maja 2023 roku. Vin Diesel powraca po raz kolejny jako Dominic Toretto, a partnerować mu będą m.in.: Tyrese Gibson, Ludacris, Michelle Rodriguez, Sung Kang i Scott Eastwood. Pojawi się parę nowych twarzy na czele z Jasonem Mamoą, Brie Larson i Ritą Moreno.