Za kilka dni zobaczymy, jak będzie wyglądał iPhone 14, ponieważ będzie on pokazany już we wrześniu. W tym samym miesiącu będziemy mieli możliwość, aby go kupić. Wiele osób jest ciekawych, jakie nowości w nim zobaczymy oraz czy będzie on cały czas tak funkcjonalny jak poprzednie jego wersje. Sporo ludzi uważa również, że będzie trzeba wydać więcej pieniędzy, aby go kupić niż to było w poprzednich latach, gdy premiery miały poprzednie modele iPhone’ów.

Ludzie, którzy będą chcieli kupić ten model, nie będą mogli mieć iPhone mini, ponieważ już nie będzie produkowany ten mały telefon. W tej chwili możemy być pewni, że zobaczymy cztery warianty tego iPhone. Najmniejszy z nich będzie miał przekątną ekranu 6,1 cala i ekran OLED. Po raz pierwszy zobaczymy iPhone 14 Max, który będzie idealny dla użytkowników, którzy chcą mieć trochę większy smartfon, ale przy tym nie chcą płacić tak dużych pieniędzy jak za iPhone14 Pro MAX. Będzie miał on przekątną ekranu 6,7 cala. IPhone 14 Pro będzie miał matrycę OLED LTPO 120 Hz oraz przekątną ekranu, która będzie miała 6,1 cala. Ostatni wariant tego telefonu to iPhone 14 Pro Max, który będzie posiadał ekran OLED LTPO o przekątnej 6.7 cala.

Jakie parametry techniczne będzie miał iPhone 14?

Według niepotwierdzonych informacji każdy wariant iPhone 14 będzie miał ekran o częstotliwości 120 Hz. Jednak nie jest do końca pewne, że każdy z tych telefonów będzie miał panel LTPO. On pozwala na mniejsze zużycie energii w czasie używana urządzenia, ale także pozwala na adaptacyjną częstotliwość odświeżania w zależności od wyświetlanej wersji. Liczba dostępnych wyświetlaczy na rynku zdecyduje o tym, czy w każdym iPhone 14 będzie znajdował się ekran o częstotliwości 120 Hz.

R E K L A M A

Z powodu różnych problemów globalnych ograniczono ich produkcję, przez co firma Apple może zdecydować się na to, aby znajdowały się one tylko w iPhone 14 Pro. Na potwierdzenie tych informacji jednak będzie trzeba poczekać aż do premiery tego modelu iPhone. Takie problemy z dystrybucją wyświetlaczy mogą przełożyć się na słabszą jakość tego urządzenia. Najprawdopodobniej nie będzie w iPhone 14 notcha, czyli wcięcia ekranu, które było w kilu poprzednich modelach. Zostało ono zastąpione przez kamerę True Depth, dzięki której można zweryfikować tożsamość użytkownika, który korzysta ze smartfona. Także w miejscu tego wcięcia będziemy mieli przedni aparat.

Jaki będą miały wygląd iPhony 14?

Do samej premiery nie będziemy wiedzieli jak ten model będzie odkładnie wyglądał, ale mamy jakieś przecieki odnośnie jego designu. Raczej nie powinno być dużo zmian w obrębie jego obudowy. Niektórzy ludzie jednak twierdzą, że w nowych modelach Pro będzie trochę większa wyspa, gdzie będzie znajdować się tylny aparat. Ma być również wyższa, przez co będzie ona wystawać poza płaszczyznę obudowy. iPhone 14 będą miały tytanowe ramki, a w poprzednich modelach iPhone’ów były te elementy wykonane ze stali nierdzewnej. Mogą się również minimalnie zmienić, jeżeli chodzi o wygląd osłony głośników i mikrofonów. Prawdopodobnie iPhone’y 14 będą w takich kolorach jak poprzednie wersje smartfonów tej firmy, dlatego będzie je można kupić w obudowie czarnej, białej, niebieskiej i czerwonej. W droższych wariantach będzie można je kupić również w kolorze grafitowym, srebrnym oraz złotym.