Jak donosi serwis Patently Apple w nadchodzących nowych Apple Pencil może zagościć znana i lubiana funkcja Find My, która pomaga znajdować zagubione urządzenia z logo z nadgryzionym jabłkiem.

Patently Apple to blog śledzący patenty zgłaszane przez firmę z Cupertino. Zakres zainteresowania portalu obejmuje przyznane patenty, wnioski patentowe, patenty kontynuacyjne oraz patenty na znaki towarowe i projekty. Zajmuje się on również największymi sprawami sądowymi wniesionymi przeciwko Apple w związku z naruszeniem patentu i pozwami zbiorowymi w kategorii „Patently Legal”. Portal uznwany jest za sprawdzone źródło informacji, ale należy pamiętać, że takie firmy jak Apple zgłaszają setki patentów i wielu z nich nie wprowadzają do użytku z wielu powodów, a często droga od rejestracji do finalnego trafienia do urządzeń konsumenckich, jest długa i kręta.

Apple Pencil stylus acoustic resonator patent drawing

Patently Apple: Find My w Apple Pencil

Aktualnie Apple Pencil nie znajduje się wśród urządzeń, które można znaleźć za pomocą aplikacji Find My (polskie Znajdź). Być może zmieni się to w następnej odsłonie apple’owskiego rysika. Zgłoszenie patentowe Apple o numerze 20230161545 dotyczy bowiem zlokalizowania zagubionego Apple Pencil lub innego peryferyjnego urządzenia wejściowego, co jest możliwe dzięki rezonatorom akustycznym zintegrowanym z obudową rysika.

To ciekawe, że Apple nie planuje dodać układu W1, który obecnie znajduje się w słuchawkach AirPods. Na przeszkodzie może stać rozmiar układu, który mógłby zwiększyć rozmiar rysika. Nie będę tutaj także rozwodził się nad aspektami technicznymi, a zainteresowanych tym, jak dokładnie ma działać rezonator akustyczny, zapraszam do wpisu z bloga Patently Apple.

Apple Pencil stylus acoustic resonator cap closeup patent drawing

WWDC zbliża się wielkimi krokami, więc można śmiało zakładać, że do nowego rysika od Apple jest bliżej niż dalej. Czy znajdzie się w nim miejsce na rezonator akustyczny lub inne nowości takie jak, chociażby obracana stalówka, czy ekran dotykowy, o których plotkuje się już od dawna, czas pokaże.  Z pewnością jednak możliwość znalezienia Apple Pencil przez aplikację Find My, byłaby dla użytkowników czymś pożądanym, zwłaszcza dla tych tak nieogarniętych jak ja.

Apple Pencil z wyświetlaczem dotykowym i taki, który sterować będzie naszą ręką