Project Leonardo w akcji – dostosuj kontroler do swoich potrzeb.

Xbox kilka lat temu zrobił coś, co pozornie miało mało sensu z punktu widzenia biznesu. Stała jednak za tym wizja dostępności gamingu dla każdego. Niezależnie od tego, jakimi możliwościami dysponujemy, powinniśmy móc cieszyć się grą. Dotyczy to nie tylko aspektów finansowych, ale również tych zdrowotnych i fizycznych. Sony postanowiło iść tą samą drogą i zaprezentowało nową wersją kontrolera do konsoli PlayStation.

xeje20230105072641869xhmt

Kontroler Leonardo dostosujemy precyzyjnie do naszych potrzeb

Projekt Leonardo skupia się na ułatwieniu rozgrywki osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Microsoft już kilka lat temu wprowadził do oferty taką wersję kontrolera do Xboxa. To był strzał w dziesiątkę, bo Xbox Adaptive Controller po dziś dzień cieszy się sporą popularnością. Otworzył on drzwi do świata gamingu wielu osobom, które mają problemy z obsługą standardowego kontrolera oraz myszki i klawiatury.  Jest to zacna idea, którą teraz ma zamiar również zrealizować japoński gigant.

tkot20230105072641800wadc

Kontroler został zaprezentowany podczas konferencji Sony na targach CES 2023. Leonardo to „pad” z bardzo dużym zakresem konfiguracji, co pozwala dostosować go precyzyjnie do indywidualnych potrzeb każdego gracza. Będziemy mieć możliwość mapowania przycisków oraz tworzenia własnych profili, a to da szansę cieszyć się w pełni możliwościami konsoli PS5.

Zainspirował nas pomysł, aby wszyscy gracze wspólnie cieszyli się światem PlayStation. Przetestowaliśmy wiele projektów z ekspertami, szukając rozwiązań, które pomogłyby sprostać najważniejszym wyzwaniom związanym z efektywnym wykorzystaniem kontrolera. Gracze mogą dostosować Project Leonardo do swoich potrzeb. Nie istnieje jednego idealny kształt kontrolera. Chcemy umożliwić im tworzenie własnych konfiguracji.

Jest to jednak w dalszym ciąg projekt w trakcie opracowywania, który nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery. Nie znamy też szczegółów dotyczących jego dostępności oraz ceny. Wiemy natomiast jedną rzecz – Sony zamierza rozwijać ten projekt w porozumieniu i we współpracy z graczami

CES 2023: Intel zaprezentował nową generację procesorów. Jest Szybko i wydajnie