Świat gier rozrasta się coraz prężniej dając o sobie znać w kolejnych branżach. Tym razem padło na kosmetyki, a konkretnie lakiery do paznokci. Tak, dokładnie. Już w lutym na rynek trafią kolory takie jak „Pixel Dust”, „Can’t CTRL Me” czy „Achievement Unlocked”. Jest to wynik współpracy marki Xbox z popularną firmą OPI produkującej właśnie owe lakiery.

Trudno powiedzieć, dlaczego wybrano akurat lakiery do paznokci. Niemniej kolekcja wygląda dosyć ciekawie. Lakiery zadebiutują 1 lutego, a na rynek trafi 12 kolorów w różnych wersjach. Pełną listę odcieni można sprawdzić pod tym linkiem. Warto zaznaczyć, że ich nazwy nawiązują do samych barw.

R E K L A M A

Gamedev w 2021? Straciły gry przeglądarkowe

Lakiery trafią do sprzedaży w wielu sklepach takich jak OPI.com, Amazon, CVS, Target, Beauty Brands, Chatters, Dillard’s, Hudson’s Bay, Regis, Sally Beauty, czy Amazon Beauty. Nie jest to pełna lista sprzedawców, jednak narazie potwierdzono dostępność jedynie w Stanach Zjednoczonych. Niewykluczone, że produkty będzie można kupić także w Europie – do premiery jeszcze prawie miesiąc, więc jest szansa, że doczekamy się stosownego komunikatu w tej sprawie.

Kolory lakierów znajdą swoje odpowiedniki w grach

Microsoft i OPI przygotowali oczywiście coś specjalnego dla graczy. Każdy, kto kupi lakier w wybranym odcieniu będzie mógł odebrać przedmioty kosmetyczne w takim samym kolorze w najnowszych hitach Microsoftu – Halo Infinite i Forza Horizon 5. Jest to zapewne kolejna forma promocji wspomnianych gier. Trzeba jednak przyznać, że całkiem nietypowa.

Należy pamiętać, że dodatki do Forzy i Halo będą dołączane jedynie u niektórych sprzedawców. Nie podano narazie konkretnych sklepów oferujących takie bonusy, ale z pewnością wzmiankę o tym znajdziemy w opisie produktu. Oprócz tego dla nabywców lakieru przygotowano konkurs, w którym można wygrać kontrolery Xbox Series w kolorach „Achievement Unlocked”, „Racing for Pinks” i „Can’t CTRL Me”. Więcej informacji na ten temat ma pojawić się na portalach społecznościowych firmy OPI.

Kolekcja lakierów do paznokci OPI x Xbox dostępna będzie w 4 wariantach: Nail Lacquer w cenie $10.50 USD, Infinite Shine w cenie $13.00 USD, a także GelColor i Powder Perfection dostępnych jedynie w ramach usług profesjonalnych salonów kosmetycznych.