Osoby korzystające z usług Orange, chcąc skontaktować się telefonicznie ze swoim operatorem, musiały płacić za to aż 29 groszy za każdą minutę połączenia. Te czasy wreszcie odchodzą w niepamięć.

Choć w ujęciu ogólnym jestem zadowolonym klientem Orange, mogę wyliczać sytuacje, w których musiałem kontaktować się z infolinią operatora. W lwiej części przypadków w grę wchodziły błędy po stronie Orange, niedziałające usługi, problem z aktywacją oferty lub opóźnienia. Owszem, kilkukrotnie dzwoniłem w celu realnego zapytania o ofertę czy warunki, na jakich funkcjonuje jedna z usług, ale to jednostkowe przypadki. Reasumując – konieczność kontaktu niemal zawsze wynikała z jakiejś formy nieudolności operatora. Co gorsze… to ja musiałem z nią płacić.

R E K L A M A

Orange

Orange nie każe Ci już płacić za swoją nieudolność

29 groszy za minutę połączenia z infolinią – właśnie tyle Orange liczyło sobie za kontakt telefoniczny. Sęk w tym, że płaciłem nie tylko za czas realnej konsultacji, ale również za czas oczekiwania. Ten nierzadko wynosił po 20 minut. Dodajmy do tego kolejne 10 minut na załatwienie sprawy i otrzymamy kwotę 8,7 zł. Niewiele, owszem, natomiast znam przyjemniejsze sposoby na wydanie tej kwoty, niż płacenie za czyjeś błędy. Wolałbym kupić za te pieniądze smakołyk dla synka lub choćby tulipana dla żony.

Niestety, musiałem płacić operatorowi za jego nieudolność. Celowo podkreślam to słowo, gdyż kompletnie nie rozumiem idei opłaty za błędy usługodawcy. Na obronę Orange powiem, że kilkukrotnie, po interwencji, kwoty te były mi zwracane. Wiem, to drobnica, ale w imię zasad – warto po nią sięgnąć. Na szczęście czasy te właśnie się kończą. Pomarańczowi wykonują istotny krok z korzyścią dla abonentów.

Orange startuje z darmową infolinią

Orange poinformowało, że miesięczna liczba połączeń wykonywanych na infolinię wynosi około pół miliona. Co ważne – operator nie będzie już pobierał opłat od osób starających się dodzwonić na numery 510 100 100 / *100 oraz numery serwisów obsługowych: *500, *200, *400 i 501 400 400. Warunek – połączenie musi być realizowane z terenu Polski lub za pośrednictwem roamingu Unii Europejskiej (1 strefa).

Dzień z OnePlus 11 – smartfon jako kompan, bez którego trudno dziś sobie poradzić