Operatorzy Orange oraz Play podali dziś listy najlepiej sprzedających się smartfonów. Każda z sieci podzieliła modele na dwa osobne rankingi. Mamy więc zarówno ogólne TOP 5, jak i TOP 5 skupione na modelach z wyższej półki cenowej. Rzućmy okiem, jak prezentują się poszczególne pozycje.

Dla formalności dodam tylko, że TOP 5 smartfonów dotyczy konkretnego okresu sprzedażowego. Mowa o pierwszym kwartale 2023 roku. Jak nietrudno zgadnąć, wszystkie pozycje należą do trzech najbardziej rozpoznawalnych marek. Na listach przewijają się: Samsung, Apple oraz Xiaomi.

TOP 5 smartfonów

TOP 5 smartfonów w Orange

Najpopularniejszymi modelami w Orange są Samsungi – Galaxy A13 oraz Galaxy A53. O ile jestem w stanie zrozumieć A53, bo jest to dość udany średniak, o tyle zaskakuje mnie A13, który stanowi mocno budżetową opcję. Z drugiej jednak strony, patrząc na pozostałe elementy listy, wszystko staje się jasne. Pozostała trójka to owoce pracy submarki Xiaomi – Redmi 9A, Redmi Note 11 i Redmi Note 11 Pro. Ostatni smartfon to dość udana konstrukcja, natomiast dwie wcześniejsze określiłbym jako znośne. Najwyraźniej operator oferował je w swoim czasie w odpowiedniej opcji ofertowej.

  • Samsung Galaxy A13
  • Samsung Galaxy A53
  • Xiaomi Redmi 9A
  • Xiaomi Redmi Note 11
  • Xiaomi Redmi Note 11 Pro

Jeśli zaś chodzi o najpopularniejsze urządzenia z wyższej półki, najpopularniejszy okazał się Samsung Galaxy S21 FE, który pokonał zarówno iPhone’y 14, 14 Pro Max i 13, jak i młodszego, ale sprawniejszego brata Samsunga Galaxy S22. Cóż, model sprzed kilku lat cały czas daje radę i można polecić jego zakup sporej grupie klientów.

TOP 5 smartfonów w Play

W Play wygląda to podobnie, choć są oczywiście różnice. Najlepiej rozchodzą się ubiegłoroczne, niedrogie Samsungi: Galaxy S13 5G, A33 5G oraz A53 5G, natomiast dołączają do nich Redmi Note 11 i 11 Pro 5G. Rzekłbym standardowo, ale co z segmentem premium? Tutaj królują urządzenia starsze…

Najlepiej rozchodziły się iPhone’y 11, które swoją premierę miały w 2019 roku, czyli prawie cztery lata temu. Równie chętnie wybierano iPhone’y 13 i… bazową wersję 14-tki. Dlaczego na liście znalazł się model, który w ocenie wielu użytkowników jest tylko powieleniem 13-tki, zrozumieć jest trudno. Ma szczęście, na liście jest też iPhone 14 Pro. TOP 5 smartfonów zamyka Samsung Galaxy S21 FE.

  • Samsung Galaxy S21 FE
  • Apple iPhone 14
  • Apple iPhone 14 Pro Max
  • Apple iPhone 13
  • Samsung Galaxy S22

Korzystacie, z któregoś z wymienionych urządzeń? Jak je oceniacie?

Recenzja Sennheiser Momentum 4: bezprzewodowe słuchawki nauszne z perfekcyjnym ANC i nieprzyzwoitą wygodą użytkowania