Kinowe premiery na marzec 2023 na łamach DailyWeb… czas start!

Premiery kinowe w marcu to czyste szaleństwo! Po słabszym lutym znalazłem minimum 10 tytułów, które chętnie bym zobaczył. Jak tu wybrać TOP 3? Na pewno któryś z filmów zostanie pominięty, więc polecam przyjrzeć się bliżej pełnej liście. Z jednej strony mamy produkcje, które z zasady mogą być nieudane, ale są tak intrygujące, że nie mogę się doczekać. Miś na kokainie mordujący ludzi, Adam Driver strzelający do dinozaurów oraz Kubuś Puchatek w slasherowej wersji. Poza tym kolejny Shazam, czy świetnie oceniana, kolejna perełka od studia A24, czyli W gorsecie. O premierach na marzec razem z Wojtkiem Błachno wspominaliśmy w specjalnym testowym wydaniu podcastu The Grengolda, więc serdecznie zapraszam do odsłuchu,  a już teraz prezentuję moich kinowych faworytów na marzec.

premiery

TOPka DailyWeb – kinowe premiery Luty 2023

1. Creed III, reż. Michael B. Jordan  (premiera kinowa: 3.03)

Adonis Creed znów będzie się naparzał na ringu bokserskim! I ja z tego powodu bardzo się cieszę, bo dwie poprzednie części to świetnie zrealizowane kino sportowe.  Mężczyzna spotka tym razem ziomka z dzieciństwa. I niby na początku pięknie, ładnie, ale koniec końców, stary znajomy będzie chciał pokazać, kto jest lepszy na ringu. Czeka nas ciekawe starcie z potężnym, prywatnym wątkiem emocjonalnym. W roli przeciwnika zobaczymy Jonathana Majorsa – znanego z Krainy Lovecrafta, Zemsty rewolwerowca oraz z Ant-Man i Osa: Kwantowania i serialu Loki, gdzie  wcielił się w Kanga Zdobywcę. Niestety, ale w tej części nie zobaczymy już Sylvestra Stallone’a, natomiast Michael B. Jordan odpowiada na reżyserię filmu. Pierwsze recenzje nastrajają optymistycznie, więc tym bardziej nie mogę się doczekać.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

2. Krzyk VI,reż. Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett  (premiera kinowa: 10.03)

Tym razem nie musieliśmy długo czekać na kolejną część Krzyku. Między czwartą a piątą częścią minęło 10 lat, natomiast szósta pojawia się już po roku! I bardzo mnie cieszy taki krótki okres oczekiwania. „Piątka” w reżyserii kreatywnego duetu reżyserów (Matt Bettinelli-Olpin oraz Tyler Gillett, autorzy Zabawy w pochowanego) była świetną rozrywką. Powracają ci sami twórcy, parę nazwisk ze starszych odsłon, jak i z tej najnowszej. I oczywiście Ghostface! Miejsce akcji się zmieni, przeniesiemy się z Woodsboro do Nowego Jorku. W obsadzie ponownie zobaczymy mix starych nazwisk z nowymi, a dokładnie mam na myśli Melissę Barrerę, Jenne Ortege, Courteney Cox i Hayden Panettiere. Niestety Neve Campbell zrezygnowała z udziału w projekcie. Z nowych twarzy pojawi się na pewno Dermot Mulroney, który zagra policjanta.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

3. John Wick 4, reż. Chad Stahelski  (premiera kinowa: 24.03)

Czwarta część jednej z lepszych i bardziej kreatywnych serii kina akcji już zaraz trafi na duży ekran! To kolejny film z cyklu – nie potrzebuje nawet materiałów promocyjnych, bo wiem, że po raz kolejny otrzymam rozrywkę na najwyższym poziomie technicznym. Zwiastun tylko upewnia mnie w tym, że nie będę zawiedziony. Będzie się działo! Oczywiście – Keanu Reeves powraca w tytułowej roli, ale również Lance Reddick i Iana McShane oraz reżyser Chad Stahelski, wiec stały skład ponownie razem. Liczę na kolejną, potężną dawkę strzelanin, pościgów, walk wręcz i master shotów! Metraż Johna Wicka 4 będzie wynosił…2 h 45 minut! Mam nadzieję, że znajdę tyle czasu na kino, bo jednak ten film koniecznie trzeba zobaczyć na dużym ekranie.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Wszystkie kinowe premiery – Marzec 2023 :

3.03 – Holy Spider
3.03 – Imperium światła
3.03 – Filip
3.03 – Creed III
3.03 – Pokolenie Ikea
3.03 – Szczęście Mikołajka
3.03 – Noc 12  października
10.03 – W gorsecie
10.03 – Kokainowy miś
10.03 – Krzyk VI
10.03 – Zadra
10.03 – II Boemo
10.03 – Dwa bilety do Grecji
10.03 – Wróżka Zębuszka
17.03 – Shazam! Gniew bogów
17.03 – Syn
17.03 – 65
17.03 – Wyrwa
17.03 – I love My Dad
17.03 – Brainwashed: seks, kamera, władza
17.03 – Jezioro Słone
17.03 – Co w trawie gra
24.03 – John Wick 4
24.03 – Sundown
24.03 – Święty
24.03 – Miłość po angielsku
31.03 – Puchatek: Krew i miód
31.03 – Missing
31.03 – Blef doskonały

 

Oglądajnik #23, czyli co obejrzeć w Weekend na Netflix, HBO, Disney+, Apple TV i Canal+