Na to pytanie odpowiada James Gunn, twórca Strażników Galaktyki, Legionu Samobójców i Peacemakera. Adam Warlock nie pojawi się, jak wcześniej zakładano podczas specjalnego dodatku świątecznego, a dopiero w trzeciej części Strażników galaktyki.

Reżyser i scenarzysta James Gunn, który świetnie odnajduje się zarówno w świecie Marvela jak i DC potwierdza udział Willa Poultera (Midsommar, Więzień Labiryntu, Millerowie) w roli Adama Warlocka w Strażnikach Galaktyki vol. 3, którego premiera jest zaplanowana na 5 maja 2023 roku. Już pod koniec drugiej części sugerowano pojawienie się tego superbohatera, kiedy w scenie po napisach końcowych Aeysha (Elizabeth Debicki) informowała o stworzeniu postaci o imieniu Adam w celu unicestwienia specyficznej ekipy gwiezdnych wyrzutków.

Adam Warlock w MCU?

Jeden z fanów Jamesa Gunna na twitterze zapytał go bezpośrednio na temat tego bohatera, na co twórca odpowiedział krótko:

R E K L A M A

“Tak.”

Krótko i na temat! Niewątpliwie jest to – nie ukrywajmy dosyć spojlerowe potwierdzenie, w której produkcji zobaczymy pierwszy raz Adama Warlocka. I raczej wygląda na to, że wypowiedź ta jest jak najbardziej prawdziwa. Wcześniej spekulowano, że nastąpi to wcześniej – w evencie świątecznym, jednak będziemy musieli poczekać nieco dłużej. The Guardians of the Galaxy Holiday Special ma zostać wydany na Disney+ w grudniu 2022 roku i wiadomo, że ma być osadzony między wydarzeniami między czwartą częścią Thora, a Strażnikami Galaktyki vol. 3.

Przypominamy, że platforma streamingowa debiutuje w Polsce 14 czerwca 2022 roku i wielce prawdopodobne jest to, że będziemy na bieżąco ze światowymi premierami, chociażby takimi dodatkowymi atrakcjami, wycelowanymi wprost w fanów Marvela. We wspomnianym wyżej filmie Thor: Miłość i grom, debiutującym 8 lipca 2022 roku będziemy mieli jeszcze jedną okazję spotkać się z ekipą strażników galaktyki.

Strażnicy galaktyki vol. 3 nadlecą do kin w 2023 roku i będzie to ostatnia część, w której zobaczymy Dave’a Bautistę w roli Draxa. Powróci Zoe Saldana (Gomora), a poza nimi zobaczymy standardowy gwiezdny skład. W obsadzie znajdują się: Chris Pratt (Star-Lord), Bradley Cooper (Rocket), Vin Diesel (Groot), Karen Gillian (Nebula) i Pom Klementieff (Mantis).