Ja w sposób zdecydowany zaliczam się do szerokiej grupy tzw. komputerowców. Wszystko, co związane z komputerami nie jest mi obce, a więc wydawać by się mogło, że prezent dla mnie to dość prosta sprawa. Otóż nie do końca tak jest. Moja małżonka, kiedy stara się mnie wysondować, co chciałbym otrzymać w ramach świątecznego prezentu, otrzymuje odpowiedź, w zasadzie zaskakującą i dla samego mnie:

Kochanie, ale ja już wszystko, co chciałem, to mam.

Serio. Ta odpowiedź zatacza kręgi nawet mocno poza świat tzw. komputerów, ale pomyślałem, że skoro występuje z pozycji gościa, który jako prawdziwy komputerowiec ma, co chciał mieć, to może pomogę trochę tym, co pomysłu na taki prezent dla komputerowca nie mają. Oczywiście wybór i możliwości są ogromne, ale będziemy celować w rzeczy, które będą miały przede wszystkim wymiar bardzo funkcjonalny. Nie będzie to grat, który będzie po prostu stał na biurku i cieszył oko, tzn. też, ale przede wszystkim ma pełnić pożyteczną funkcję.

R E K L A M A

Dlatego też wspólnie z jedną z moich ulubionych marek Logitech, przygotowaliśmy top 3 prostych i jak wspomniałem funkcjonalnych prezentów, które takiemu komputerowcowi się przydadzą. Wyszliśmy z dość prostego założenia: to musi być sprzęt, który przyda się w codziennej pracy z komputerem. Oto co nam powstało z naszej burzy mózgów.

Logitech Brio 4K

logitech brio kamera

Kamerka internetowa od Logitech, to jeden z tych sprzętów, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wszystko za sprawą tego jak zmienił nam się świat, praca, jak został zmieniony sposób pracy przez ostatnie 2 lata. Jak napisał Przemek w swoim tekście:

Pandemia sporo namieszała w świecie, a już na pewno miała olbrzymi wpływ na pracę ludzi na całym świecie. Praca zdalna nabrała zupełnie nowego znaczenia, a „calle”, czy po prostu wideo konferencje wpisały się do słownika dnia powszedniego. Pozaklejane taśmami kamerki w laptopach zostały odgrzebane i przywrócono im zadania, do których zostały stworzone.

Na co dzień pracuję na systemie MacBooku, który na stałe podłączony jest do monitora 4K. Laptop jest oczywiście złożony i stoi sobie grzecznie obok monitora, nie zaburzając zbytnio biurkowego ładu. Problem pojawia się jednak kiedy zbliża się godzina wideo rozmowy i MacBook musi zostać rozłożony, bo kamerka jest niezbędna. Przechodziły mi przez myśl pomysłu zakupu kamery, aż w końcu trafiła do mnie wspomniana Logitech Brio.

Więcej na temat Logitech Brio 4K przeczytacie w tekście Przemka.

Mysz Logitech MX Vetrical

Logitech MX Vertical 2

A to prawdziwy hit dla tych komputerowców, którzy chcą się wyróżnić, a przy okazji odciążyć swój nadgarstek. Przemek o Logitech MX Vertical napisał:

Logitech postanowiło jednak wszystko odwrócić i to dosłownie. Wspomniana klawiatura ergonomiczna K860 jest „podniesiona” i uwypuklona, a myszka MX Vertical natomiast jest przechylona. Pomyślicie, że to niezłe udziwnienie, bo myszka to myszka i powinna równo stąpać po ziemi. Też tak pomyślałem i w pierwszej chwili pomyślałem, że z myszą MX Vertical od Logitech, która właśnie trafiła na moje biurko, jest coś nie tak. Wtedy jednak jasne stało się słowo „vertical” w nazwie.

Czym się różni myszka MX Vertical od „zwykłych” myszek? Ta jest do komputera. Okej boomer, suchar na dzień dobry. Myszka wertykalna, jak sama nazwa wskazuje, jest pionowa. Dłoń leży na gryzoniu bokiem, dzięki czemu dłoń jest odciążona. Kiedy pierwszy raz się do nie „dosiadłem” nie było łatwo. Przyznaję, że trzykrotnie szybko odpuszczałem myszkę, wracając do kultowej MX Master 3. Było to jednak powodowane przyzwyczajeniem, a akurat w danym momencie nawał pracy wymagał ode mnie szybkiego działania, a takie zapewnia przede wszystkim przyzwyczajenie do swojej myszki.

Więcej o Logitech MX Vertical przeczytacie w tekście Przemka.

Logitech ERGO K860

ERGO K860

Skoro było o ergonomicznej myszy, to nie może zabraknąć do zestawu klawiatury, dedykowanej osobom, które korzystają z niej więcej i dłużej. Przemek napisał o niej:

Nie jestem zwolennikiem zbyt dużych wybryków projektantów w przypadku sprzętu komputerowego. Można nawet powiedzieć, że jestem typowym boomerem, dla którego wierność tradycji jest najważniejsza. Może dlatego, że jestem wychowanym na starych blaszakach komputerowym maniakiem po trzydziestce.

Z tego też powodu akcesoria komputerowe to dla mnie klawiatura i myszka, bez zbędnych dodatków. Wierny zawsze tradycyjnym urządzeniom sceptycznie podchodziłem do udziwnień. Kiedy do testów dostałem klawiaturę ERGO K860 od Logitech byłem dość kiepsko do tego nastawiony, ale stwierdziłem, że podejmę się „ryzyka” ze względu na sentyment do marki Logi.

Więcej o Logitech ERGO K860 przeczytacie w tekście Przemka.


Artykuł z wielką przyjemnością powstał przy współpracy z marką Logitech.


Posłuchaj nas!