iPad Pro 2024 już lada chwila zostanie pokazany światu. Co i rusz spływają nowe informacje, jednak coraz więcej przecieków potwierdza dwie interesujące zmiany w stosunku do poprzednich modeli. Nowy sprzęt Apple’a może być pierwszy tabletem z panelem OLED i ogromną pamięcią na dane!

Co wiemy o tablecie iPad Pro 2024? Z całą pewnością czekają nas ogromne zmiany. Urządzenie zostanie wyposażone w chip Apple M3, wykonany w architekturze ARM. Otrzymamy też większy ekran. Chodziły nawet plotki o 14-calowy ekranie, ale finalnie do sprzedaży trafi tablet w rozmiarze 11 i 13 cali. Co więcej – iPad Pro 2024 zbliża się – pod względem obsługi – do laptopa. Prawdopodobnie w urządzeniu zostanie zainstalowany touch pad.

//dzisiaj na dailyweb

Jednak najbardziej interesujący jest fakt, że wyświetlacz w urządzeniu nie będzie typu IPS, a OLED. Będzie to pierwszy iPad, który będzie oferował tę innowację technologiczną. Ekrany OLED czy AMOLED są na razie rzadkością w tabletach. Taki wysoki standard wyświetlacza ma w swojej ofercie Lenovo, HUAWEI i Samsung Galaxy.

iPad Pro 2024
iPad 2024 może być technologicznym osiągnięciem Apple’a

iPad Pro 2024 z hybrydowym ekranem OLED i 4 TB pamięci danych?

Do tego grona dołącza Apple. OLED to skrót Organic Light Emitting Diode. Zbudowany na diodzie elektroluminescencyjnej LED, wykonanej ze związków organicznych oferuje głęboką czerń, wspaniały kontrast i świetną ostrość, niezależną od oświetlenia. W przypadku urządzeń przenośnych, takich jak smartfony i tablety to niezwykle istotny element specyfikacji, tym bardziej że zużywają mniej energii, więc praca na baterii zostanie wydłużona. Jednak producent idzie o krok dalej i iPad Pro 2024 będzie wyposażony w hybrydowy ekran OLED. Panele będą siatką z elastycznego i sztywnego materiału, pozwalając na cieńszy profil urządzeń. To zdecydowanie jedna z ważniejszych zmian w nowym tablecie, ale nie jedyna.

iPhone 15 Pro Max: szczegóły teleobiektywu peryskopowego wgniatają w fotel

Drugą ważną modernizacją jest ogromna pamięć na dane. Osobiście trudno mi jest sobie wyobrazić fakt, że 2 TB na dysku mogą nie starczyć, ale gdyby jednak użytkownik narzekał na miejsce na dysku, to iPad Pro 2024 zaoferuje 4 TB pamięci masowej. Będzie to najbardziej zaawansowana opcja, która na pewno będzie sporo kosztować. Nowy procesor, świetny ekran OLED oraz ogromny dysk? Wyciągajcie zaskórniaki, bo tanio na pewno nie będzie.

iPad Pro 2024 zadebiutuje w przyszłym roku i na pewno tani nie będzie

iPad Pro 2024
Apple na swojej konfernecji 12.09.2023 oficjalnie zaprezentuje iPhone’a 15


Są to oczywiście przecieki, ale potwierdziły je już dwa źródła, więc można liczyć na to, że poznaliśmy wstępną specyfikację iPad Pro 2024. DigiTimes informuje, że dostawcy Apple zaczęli zwiększać możliwości produkcji paneli OLED, co świadczyłoby o tym, że finalnie otrzymamy tablet z tym rewelacyjnym wyświetlaczem. Podejrzewam, że na najbliższej konferencji producenta, która ma się odbyć 12 września 2023 – nie dowiemy się nic więcej. Event – skupi się na modelu smartfona iPhone 15 oraz nowej serii Apple Watch, więc musimy się uzbroić w cierpliwość. Data premiery iPada Pro 2024 – jak sama nazwa wskazuje – nastąpi w przyszłym roku.