Po wielu smart gadżetach Xiaomi odważniej wchodzi na rynek mebli. Chińska firma zaprezentowała właśnie inteligentne łóżko.

Xiaomi od dawna słynie z najróżniejszych sprzętów w wersji smart. Urządzenia AGD czy elektryczne hulajnogi to dopiero początek, bo jak się okazuje, producent zamierza też inteligentnie zadbać o sen swoich klientów. Właśnie zaprezentowano smart łóżko, które ma całkiem sporo ciekawych funkcji.

Łóżko Xiaomi, które łączy się z telefonem

Zaprezentowane łóżko zostało wyposażone w szereg udogodnień. Na pokładzie znajdują się 2 silniki przeznaczone do regulacji kąta oparcia dla pleców i nóg. Regulacja oparcia pleców odbywa się w zakresie od 0 do 60 stopni, a nóg od 0 do 40 stopni, a nachylenie zmieniamy w specjalnej aplikacji. Bez przeszkód można więc stworzyć sobie pozycję siedzącą, półsiedzącą, czy leżącą z podniesionymi nogami. W teorii nie trzeba więc wychodzić z łóżka, żeby poczuć się jak na fotelu, chociaż wszyscy wiemy, jak to bywa z takimi funkcjami.

R E K L A M A

Niezwykle prezentuje się też nazwa… sprzętu? Niech będzie sprzętu. Nowe łóżko nosi dumne miano Xiaomi 8H Feel Leather Smart Electric Bed X Pro. Nie wiem po co, ani dlaczego w tej nazwie musiały się znaleźć słowa takie jak „Feel” czy „Electric”, ale naprawdę zaczynam rozumieć, czemu niektórzy mówią, że w tych wszystkich smart urządzeniach da się pogubić. Najważniejszym elementem jest oczywiście słowo „Pro”, które już dawno przestało określać sprzęt dla profesjonalistów i stało się nieodzowną częścią nazw wszelkich droższych produktów.

Inteligentne łóżko Xiaomi posiada zestaw czujników monitorujących jakość naszego snu. Sprzęt mierzy parametry takie jak tętno czy jakość oddechu. Możemy je potem bez przeszkód sprawdzić w aplikacji Mijia. Najciekawszy z tego wszystkiego jest chyba, że tak powiem, tryb przeciw chrapaniu, który wykrywa, kiedy chrapiemy, i zmienia wtedy delikatnie kąt nachylenia materaca, co ma ułatwić oddychanie.

Xiaomi 8H Feel Leather Smart Electric Bed X Pro zadebiutuje 7 maja w przedsprzedaży na tej stronie. Łóżko możemy zamówić w 2 wariantach kolorystycznych, a także z różnymi materacami. Produkt wyceniono na 6399 juanów, co daje około 4265 złotych.


Posłuchaj nas!