Fani modyfikacji powstańcie, bowiem dostaliście nową zabawkę, a jest nią wydajny realme GT 2 Pro! Jest to model odpowiedni do takiego ruchu, ponieważ jego podzespoły dają dużo możliwości, a przy tym poradzą sobie z szalonymi modyfikacjami i tworami aplikacji trzecich.

Fani modyfikacji smartfonów przeważnie znajdują sobie kilka wyjątkowych modeli, które następnie przez lata są bazą do testów wszelakiej maści modyfikacji. Wybór tych szczególnie popularnych modeli nie jest przypadkowy, taki model musi być stosunkowo niedrogi, wydajny i z dużą ilością modułów dodatkowych. Tym kiedyś były Google Nexus, czy OnePlus. To czy realme GT 2 Pro stanie się kolejną zabawką zobaczymy za parę lat.

R E K L A M A

realme GT 2 Pro – odblokowywać czy nie?

Dlaczego zobaczymy dopiero za parę lat czy faktycznie realme ściągnęło do siebie fanów? Ponieważ wtedy telefon wejdzie do fazy wygaszania aktualizacji, a te, które będą przychodzić, będą mocno opóźnione. Wtedy to właśnie ożywa społeczność, która robi porty oprogramowania, które oficjalnie nie zostało stworzone dla tego modelu. Wcześniej będą to raczej testy i zabawy przeznaczone dla nielicznych, bo komu, po co uruchamiać Nintendo NES czy Windows na telefonie?

realme GT 2 Pro

No właśnie, tu dochodzimy to kwestii, o której muszę wspomnieć. Zdejmowanie bootloadera i instalowanie modyfikacji oprogramowania wiąże się z dużym zagrożeniem. realme w tym momencie traci możliwość dbania o naszą prywatność, poprawność działa urządzenia, a niektóre aplikacje (np. bankowe) mogą odmówić współpracy gdy wykryją odblokowany bootloader. Jest to bowiem nic innego jak otwarta furtka do naszego telefonu. W związku z powyższym zdjęcie bootloadera najlepiej pozostawić zapaleńcom albo osobie, która na co dzień korzysta z innego smartfonu.

realme unlock

Jak zdjąć bootloader?

Zdjąć bootloader można na niemal każdym urządzeniu, ale nie zawsze jest to oficjalnie wspierane przez producenta. realme oprócz oficjalniej zgody na takie działania, umieścił instrukcję jak to zrobić na swojej stronie – instrukcja ściągania bootloader z realme GT 2 Pro.

Jestem dużym zwolennikiem takich działań, ponieważ dają one nam wybór czy wolimy bezpieczeństwo i stabilność smartfonu z półki, czy też oczekujemy od niego maksymalnej wydajności i pełnej konfiguracji pod naszą potrzebę ponad to, co oferuje oficjalne oprogramowanie.