Samsung wystartował z testami oprogramowania One UI 6.1 dla starszych modeli. Nowe oprogramowanie nie będzie zarezerwowane dla najnowszej generacji Galaxy S24, która ma zostać przedstawiona na dzisiejszej konferencji Galaxy Unpacked. Poznajmy nieoficjalną listę urządzeń wytypowanych do otrzymania update’u.

Na wstępie muszę podkreślić jedną ważną rzecz. To, że urządzenie znajdzie się w systemie testów One UI 6.1 nie musi oznaczać, że dostanie także stabilny, końcowy soft. Jak sama nazwa wskazuje, testy mają na celu sprawdzenie i doszlifowanie wszystkich elementów nakładki. Jeśli po drodze coś pójdzie nie po myśli programistów, mogą oni wycofać update. Nie jest to często spotykana praktyka, natomiast trzeba sobie z niej zdawać sprawę.

//dzisiaj na dailyweb

Nowe One UI zaoferuje szereg nowych rozwiązań opartych na generatywnej sztucznej inteligencji. Wszystkiego dowiemy się na premierze Galaxy S24, ale jeśli czytacie to już po evencie, z pewnością wiecie, o jakie ficzery chodzi. Nie ma pewności co do tego, które z nich trafią do starszych urządzeń, ale – jak mniemam – powinno udać się zaimplementować te niewymagające obecności najnowszego chipu, czy to Exynos czy Snapdragon.

Samsung One UI 6.1 – kto może liczyć na aktualizację oprogramowania?

One UI 6.1 2 1
One UI 6.1 pojawi się także na składakach

Oczywiste jest to, że One UI 6.1 będzie napędzał smartfony Samsung Galaxy S24, S24+ oraz S24 Ultra, czyli świeżynki w ofercie południowokoreańskiego giganta. Firma zamierza wydać uaktualnienie również dla flagowców z ostatnich kilku lat. Jeśli wierzyć Tarusowi Vatsowi, który należy do wiarygodnych źródeł przecieków, nowe oprogramowanie trafi także serii Galaxy S23, Galaxy S22, a nawet Galaxy S21. To robi wrażenie, ale Koreańczycy nie poprzestaną na flagowcach.

One UI 6.1 zagości również na średniopółkowych Galaxy A54 i Galaxy A34, a także na Galaxy S21 FE. Nie wspomniano co prawda o Galaxy S23 FE, ale sądzę, że informacja ta zostanie dodana nieco później. W końcu jest to dopiero pierwszy konkretny etap testów. Update „należy się” również składakom, czyli jednej z najważniejszych kategorii smartfonów Samsunga. Modele, które powinny otrzymać update to Galaxy Z Fold 4, Galaxy Z Flip 4.

Recenzja motorola edge 40 neo – pretendent do tytułu króla średniej półki 2023 roku

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że rynkowa premiera stabilnej wersji oprogramowania ma wystartować jeszcze w pierwszym kwartale tego roku. Trzymamy kciuki.

Lista smartfonów Samsunga wytypowanych do otrzymania One UI 6.1

  • Galaxy S21, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra
  • Galaxy S22, Galaxy S22+, Galaxy S22 Ultra
  • Galaxy S23, Galaxy S23+, Galaxy S23 Ultra
  • Galaxy FE 21
  • Galaxy A54
  • Galaxy A34
  • Galaxy Z Fold 4
  • Galaxy Z Flip 4