Ikea, szwedzki gigant meblowy, wprowadza innowacyjne rozwiązanie mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa w domach. Firma ogłosiła wprowadzenie systemu „Przymocuj i odblokuj”, który minimalizuje ryzyko przewracania się mebli. Marka ogłosiła właśnie pierwszą komodę z nowym zabezpieczeniem.

Ikea zdecydowanie przoduje w sektorze tanich i solidnych mebli, chociaż czasem trzeba się nieźle natrudzić, aby je złożyć w całość. Firma poszła o krok dalej i opatentowała nowy mechanizm zabezpieczający, który zapobiegnie przewracaniu się mebli, jeśli gospodarz domostwa nie przymocował ich do ściany.

//dzisiaj na dailyweb

Ikea konsekwentnie promuje w swoich produktach międzynarodowe standardy bezpieczeństwa, wyznaczając własne, bardziej restrykcyjne wymogi. Ocena ryzyka związanego z bezpieczeństwem jest kluczowym elementem procesu projektowania każdego produktu.

Ikea z nowym systemem „Przymocuj i odblokuj”

System „Przymocuj i odblokuj” ogranicza możliwość otwarcia wielu szuflad jednocześnie w sytuacji, gdy mebel nie jest zamocowany do ściany. A co po zamontowaniu? Mechanizm odblokowujący umożliwi po prostu bezpieczne użycie wszystkich szuflad.

IkeaKomoda VIHALS została wyposażona w nowy system i jest dostępna w trzech wariantach. Ikea podkreśla, że pomimo dążenia do oferowania produktów w przystępnych cenach, jakość i bezpieczeństwo są dla nich priorytetem.

Pomijając system „Przymocuj i odblokuj”, Ikea wprowadziła szafkę GREÅKER z niestandardowymi zawiasami zwiększającymi stabilność oraz szereg produktów, które zapewnią dodatkowe bezpieczeństwo domowe, jak blokady czy antypoślizgowe maty.

„Hej! IKEA. Lepiej pomyślany dom”. Nowe hasło szwedzkiej firmy wraz z innowacyjnym programem do projektowania IKEA Kreativ

Ikea, bazując na swoim bogatym doświadczeniu, pragnie wpłynąć na standardy bezpieczeństwa w branży meblarskiej. Firma zachęca innych producentów do korzystania z patentu „Przymocuj i odblokuj”, mając nadzieję na poprawę bezpieczeństwa w domach na całym świecie. Oprócz tego wiadomo, że dla własnego spokoju i komfortu warto wykorzystać wszystkie mechanizmy zabezpieczające, jakie otrzymujemy przy zakupie mebli.