Jeśli lubicie porządek na biurku i brak kabli, to nowa ładowarka bezprzewodowa prosto z Ikei na pewno Wam się spodoba. W przeciwieństwie do poprzednich tego typu urządzeń, ta montowana jest pod blatem, dzięki czemu jest praktycznie niewidoczna.

W ten sposób zamienicie swoje biurko w ładowarkę, która dość szybko naładuje Wasz telefon podczas pracy. Sjömärke, bo tak nazywa się sprzęt, pracuje w standardzie Qi, czyli obsłuży większość telefonów z opcją bezprzewodowego ładowania.

IKEA Sjömärke zmieni biurko w ładowarkę

Ładowarkę możemy przykręcić do blatu za pomocą wrkętów, albo po prostu przykleić na mocnej dwustronnej taśmie (znajduje się w zestawie). Oczywiście nie każde biurko się nadaje, a tylko takie, którego blat wykonany jest z drewna albo tworzywa sztucznego. Metalowe blaty biurkowe odpadają.

Co ciekawe, blat taki nie musi być specjalnie cienki. Według zapewnień IKEI, ładowarka poradzi sobie z blatego o grubości nawet 22 mm. To dość ciekawe, bo niekiedy zbyt grube etui silikonowe potrafi ograniczyć takie ładowanie.

Ładowarka na wyjściu ma 5W, co nie zrobi z jej demona prędkości. Czekamy na premierę urządzenia, bo na pewno zakupię taką ładowareczkę. Dostępna ma być w październiku, a jej cena to 40$.

IKEA najwidoczniej chce uderzać w branżę akcesoriów do telefonów. Już poprzednie ładowarki, montowane w lampkach nocnych cieszyły się ogromną popularnością. Ostatnio IKEA prowadzi takżedość mocną technologiczną ofensywę, nastawioną na Smart Home, w przystępnych cenach.

To jednak nie wszystko, bo i głośników nie brakuje. IKEA zaprezentowała ostatnio nowy głośnik z linii Symfonisk, który ma postać… ramki. To efekt prac IKEA x Sonos, a głośnik jest także w naszych rękach i już możecie sprawdzić pierwsze wrażenia z testów tego głośnika (głośnik w ramce IKEA Symfonisk), które spisał Sebastian.

Czytaj także:


Posłuchaj nas!