Ubisoft przygotowało niespodziankę dla fanów strategii.

Długie, zimowe wieczory przed nami, a to – przynajmniej dla mnie – jest zawsze okazją do ogrywania gier z gatunku strategicznych. Anno 1800 jest u mnie zawsze zainstalowane, ale zaglądam także do starszych tytułów. I Ubisoft chyba wyczuło moment, udostępniając właśnie za darmo Anno 1404.

Gra wydana została w 2009 roku, jednak do dzisiaj uważana jest za jedną z najlepszych w całej serii Anno. Typowa, strategiczna rozgrywka, idealna dla tych, którzy niezbyt przepadają za bardziej licznymi grami z gatunku turowych.

R E K L A M A

Anno 1404 za darmo na PC

Ubisoft udostępnił darmową wersję Anno 1404 History Edition. Aby odebrać grę wystarczy mieć założone darmowe konto w Ubisoft Connect. Grę można dodać do swojej biblioteki od wczoraj do 14 grudnia 2021. Macie zatem tydzień na aktywację prezentu.

W Anno 1404 przenosimy się do czasów Średniowiecza, a dokładniej do (jak sam tytuł wskazuje) XV wieku. Startujemy z nieliczną grupą kolonistów, a naszym celem jest rozbudowanie miasta i przetrwanie. Dookoła powstają kolejne miasteczka, a co chwilę spotyka nas zagrożenie ze strony wrogów. Zaczynając od budowy szałasów możemy stworzyć wielką metropolię, która będzie liderem regionu.

Jeśli więc lubicie strategiczne gry, a nie mieliście okazji ograć Anno 1404 to zachęcam do pobrania produkcji. Wciąga przeraźliwie, a jest to dobry wstęp do zakupu najnowszej (z osadzonych w czasach historycznych) części, czyli Anno 1800.