Monument Valley to jedna z tych gier mobilnych, które wyróżniają się pomysłowością i charakterem. Do tego brak mikropłatności i reklam zastąpiony jedną, wprawdzie nie najmniejszą, ale uzasadnioną opłatą i wyjątkowa oprawa audiowizualna jakoś automatycznie przywołująca spokój. Ta gra zrobiła na mnie tak duże wrażenie, że przeszedłem ją kilka razy w dość krótkim czasie.

Patrząc na opinie w internecie wygląda na to, że nie tylko ja mam takie zdanie. Zarówno Monument Valley, jak i Monument Valley 2 uzyskały bardzo wysokie noty. Tytuły cieszy się uznaniem graczy z wielu platform, wśród których znajdują się iOS, Android i archaiczny Windows Phone (tylko pierwsza część). Na tej liście brakowało jednak PC. Jak się jednak okazuje, Monument Valley podąży śladami wielu popularnych gier mobilnych i niedługo pojawi się także na komputerach osobistych.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Monument Valley na PC już w lipcu

Monument Valley

„Pecetowe” wersje gier z serii Monument Valley zostały oficjalnie zapowiedziane 31 maja. Poznaliśmy też datę ich premiery, którą został dzień 12 lipca. Jak mówią twórcy:

„Monument Valley: Panoramic Collection składa się z dwóch zupełnie nowych wydań naszych gier:

  • Monument Valley: Panoramic Edition
  • Monument Valley 2: Panoramic Edition

Razem te edycje tworzą Panoramic Collection. Te edycje, stworzone wyłącznie z myślą o komputerach PC i ultraszerokich wyświetlaczach, zostały od podstaw przeprojektowane pod kątem obsługi klawiatury i myszy/touchpada, a także zawierają każdy świat, dodatki i DLC, jakie kiedykolwiek powstały [w ramach serii Monument Valley].”

Obie gry będą dostępne do zakupu w zestawie, jak i osobno. Różne rodzaje sterowania brzmią interesująco, jednak z pewnością ten z wykorzystaniem myszy będzie najbardziej zbliżony do ustawień znanych z wersji mobilnych.

Poznaliśmy też minimalne wymagania sprzętowe Monument Valley: Panoramic Collection na PC, które znajdują się na karcie produktu w sklepie Steam. Prezentują się one następująco:

  • System operacyjny: Windows 7 (SP1+) 64-bit
  • Procesor: Intel Core i5
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: GeForce GTX 460
  • DirectX: Wersja 11
  • Miejsce na dysku: 1 GB dostępnej przestrzeni