Revolut wchodzi z kolejną usługą, która ma uprzyjemnić nam podróże. To możliwość wykupienia karty eSIM z pakietem internetu bezpośrednio z aplikacji. Udostępniono również kilka pakietów w zależności od wielkości paczki danych oraz regionu, w którym będziemy przebywać i podróżować.

Przyzwyczailiśmy się już, że Revolut serwuje nam co jakiś czas nowe usługi. Obsługa kryptowalut, ubezpieczenia czy pożyczki pieniężnej nikogo nie dziwi. W lutym brytyjski fintech postanowił zaskoczyć nas nową usługą płatności i fizycznym terminalem płatniczym Revolut Reader, który dostępny jest również w naszym kraju.

//dzisiaj na dailyweb
  • OnePlus Nord 4 premiera nowego smartfonu ze średniej półki cenowej
  • Canon zapowiada coś wielkiego!
  • YouTube nuć, gwiżdż, a nawet gadaj
  • Leica SL3 i zaskakujący błąd
  • GTA wywołuje szaleństwo w sieci

Teraz firma wykracza poza granice lokalnego biznesu i oferuje wszystkim zainteresowanym coś, co przyda się w podróży lub awaryjnej sytuacji.

Revolut eSIM już działa!

Revolut

Revolut wprowadził właśnie ofertę, która udostępnia wirtualną kartę eSIM z pakietem internetu. Możliwość skorzystania z usługi opiera się na wybraniu odpowiedniej taryfy — krajowej, regionalnej (Europa, Azja i Pacyfik, Ameryka Północna) lub globalnej. W każdej z nich dostępne są pakiety danych od 1 GB do 20 GB. Pakiet 1 GB ważny jest przez 7 dni. Każdy większy pakiet ważny jest przez okres 30 dni.

Dla chcących przetestować to rozwiązanie Revolut przygotował powitalny i bezpłatny pakiet 200 MB ważny globalnie przez okres 7 dni. Niestety, ale nie można zastosować eSIM z innymi urządzeniami niż smartfony (np. Apple Watch). Jak udało mi się ustalić za warstwę techniczną usługi odpowiada 1Global, to duży i sprawdzony operator, który pozwala na korzystanie z usługi w 160 krajach. Więcej informacji na stronie Revolut.

Stereo wchodzi do Polski: ukraińska odpowiedź Monobanku na Revolut

Przykładowe ceny:

Pakiet Krajowy* Regionalny** Globalny
1 GB 20 zł 20/20/25 zł 35 zł
3 GB 30 zł 50/50/65 zł 95 zł
5 GB 40 zł 80/80/100 zł 140 zł
10 GB 50 zł 145/145/180 zł 235 zł
20 GB 90 zł 220/220/220 zł 270 zł

*Wybrana cena dla Polski, ceny różnią się w zależności od kraju, w którym przebywasz.
**Dla regionów kolejno: Europa/Azja i Pacyfik/Ameryka Północna