Jeśli plotki się potwierdzą to będzie to spory przełom w iPhone’ach. Wiele wskazuje na to, że już we wrześniu może pojawić się iPhone bez gniazda na kartę SIM. Oznaczałoby to całkowite przejście na kartę e-sim, która staje się coraz bardziej popularna.

Wcześniej mówiono o tym, że takie rozwiązanie Apple wprowadzi dopiero od modelu iPhone 15, czyli na jesieni 2023 roku. Najwyraźniej firma jest już gotowa do takiej zmiany i ta powinna pojawić się w iPhonie 14.

R E K L A M A

iPhone 14 bez gniazda karty SIM

Apple raczej nie wprowadzi takiej zmiany globalnie, a stopniowo w poszczególnych krajach. Oznacza to, że firma będzie musiała przygotować dwie wersje tego samego modelu: bez gniazda i z gniazdem. O całej sprawie informuje MacRumors, a ich źródło podaje, że Apple nakłania operatorów w Stanach Zjednoczonych do przejścia na eSim. W naszym kraju takie rozwiązanie jest coraz bardziej popularne. Z wirtualnych kart korzystamy przede wszystkim w smartwatchach i iPadach.

Peryskop na horyzoncie – iPhone 15

Inforrmacje takie przekazuje Ming-Chi Kuo, a zostały one opublikowane w serwisie MacRumors. Kuo dodał także, że wprowadzenie 8K w iPhonie 14 to nie wszystko, co czeka fanów Apple w najbliższych latach. Przełomem ma być iPhone 15, który zostanie wydany w 2023 roku. A tutaj zamiast standardowych obiektywów pojawić ma się obiektyw peryskopowy. Takie rozwiązanie jest już zapowiadane od pewnego czasu, jednak to właśnie „piętnastka” ma go otrzymać jako pierwszy smartfon od Apple.

Zabijają Google Toolbar, nowy Wiedźmin, premiera OPPO Find N czy Uber Eats wysyła żarcie w kosmos | The Grengolada #14

Obiektywy peryskopowe mają być przełomowym rozwiązaniem, które otworzą producentom smartfonów przestrzeń na ulepszanie urządzeń. Dotychczasowe obiektywy miały jedną wielką wadę: miały ograniczenia z powodu grubości smartfona. Wiadomo, że w przypadku obiektywów liczy się jego długość, aby można było umieścić w nim pokaźne soczewki. To jednak było niemożliwe w smartfonach, które starano się budować jak najcieńsze.

Wszystko to oczywiśćie plotki i możliwe, że nie będą miały żadnego przełożenia na rzeczywistość. Szczególnie, że do premiery iPhone 14 pozostało jeszcze bardzo dużo czasu.


Posłuchaj nas!