Lego z przytupem wchodzi w 2022 rok z bardzo ciekawym zestawem wzorowanym na poziomie Green Hill Zone z kultowej gry Sonic the Hedgehog.

Jestem odrobinę młodszy o Sebastiana, który dziś pisał o swoich doświadczeniach z grą Prince of Persia, więc moimi pierwszymi wspomnieniami z grami są raczej Fifa 98, Herkules, Tomb Raider czy Duke Nukem. Wszystkie ogrywane na swoim pierwszym 386, otrzymanym w prezencie na komunię. Wcześniej interesowały mnie raczej klocki, jednak nie ominęły mnie sesje z Crashem Bandicootem,  Mario czy właśnie Sonikiem, u kumpli na różnych konsolach.

Lego wypuściło kolekcje drewnianych mebli w kształcie wielkich klocków

Wspomniałem o Lego nie bez powodu. Firma postawiła ostatnio mocno na zestawy dla dorosłych, które grają trochę na nutach nostalgii. Pisałem ostatnio na łamach DailyWeba o domu Kevina, z legendarnego filmu Kevin sam w domu, który można było zbudować z klocków. Teraz chciałbym przedstawić Wam jeden z najbardziej znanych leveli w historii gier komputerowych – Green Hill Zone z gry Sonic the Hedgehog. Całość oczywiście z klocków Lego.

R E K L A M A

lego sonic 1

Zestaw został zaprojektowany przez Viv Grannell, która pomysł na jego powstanie motywowała następująco: „od dziecka uwielbiam serię o Soniku – odkrywanie jego tętniącego życiem, kolorowego świata zawsze sprawia mi frajdę”. Zestaw zawiera palmę, most z pętlą oraz sprężynę do wysokich skoków aktywowaną za pomocą dźwigni. Pozwala on na zbudowanie znanej z gry pętli, którą Sonic pokonuje w mgnieniu oka. Zestaw zawiera minifigurkę Sonika oraz zbudowanego z klocków Dr Eggmana oraz jego pojazd Eggmobile.

sonic lego level

Zestaw Sonic the Hedgehog™ – Green Hill Zone składa się z 1125 elementów. Po złożeniu jego wymiary to 17cm x 36cm x 6cm.  Zestaw został zaprojektowany z myślą o użytkownikach 18+, choć szczerze mówiąc, zupełnie nie rozumiem tej klasyfikacji.

sonic lego postaci

Zestaw Sonic the Hedgehog™ – Green Hill Zone będziecie mogli kupić już od 1 stycznia 2022 roku, w cenie 319,99 zł, na przykład w oficjalnym sklepie internetowym Lego.