Concorde LEGO będzie wielkim, epickim zestawem! Już niebawem pojawi się na półkach sklepowych. Znamy szczegóły techniczne tego kompletu.

Concorde LEGO będzie repliką najsłynniejszego na świecie pasażerskiego samolotu ponaddźwiękowego. Trochę historii na początek – pierwsza próba lotu odbyła się
2 marca 1969, a loty rejsowe rozpoczęły się 21 stycznia 1976 roku na trasach Londyn – Bahrajn i Paryż – Rio.

//dzisiaj na dailyweb
  • CMF Nothing uruchomiło nową markę
  • x x twitter rozmowy audio i wideo
  • OLX podsumowuje rynek elektroniki używanej
  • iPhone 15 Pro gry AAA będą nas dużo kosztować
  • Xiaomi Watch 2 Pro piękny, funkcjonalny i tani

Samolot mógł wznieść się na wysokość 18 300 m, osiągając nawet 2 179 km/h, a w momencie lądowania, prędkościomierz wskazywał zazwyczaj 274 km/h. 25 lipca 2000 roku Concorde Air France lot 4590 uległ katastrofie lotniczej, pochłaniając 113 ofiar. Ostatnią podróż samolotem tego typu odbyli pasażerowie 26 listopada 2003 roku. I dopiero teraz po tylu latach będziemy mogli to sami przeżyć. Potrzeba tylko nieco wyobraźni oraz oczywiście – nowego zestawu LEGO!

Concorde LEGO to oddanie hołdu niezwykłemu samolotowi pasażerskiemu

Concorde LEGO
Tył opakowania od LEGO Concorde już robi wrażenie

 

Concorde LEGO to zestaw numer 10318, który pojawi się w ramach kolekcji LEGO Icons. Propozycja, aby kultowy samolot zasilił ten cykl klocków pojawił się już w 2020 roku, zdobywając 10000 głosów. I w końcu się udało! Komplet został zatwierdzony i już niebawem trafi na półki sklepowe – również w naszym kraju. Fani tych wspaniałych latających maszyn będą mieli niebywałą okazję złożyć – naprawdę wielki zestaw.

LEGO dla nerdów #3: TOP 5 zestawów dla fanów gamingu

Concorde LEGO będzie składał się z aż 2083 elementów, które po złożeniu uformują samolot o długości 105 cm, wysokości 15 cm i szerokości 43 cm. Kawał maszyny, ale nie ma co ukrywać – oryginał również mały nie był. Miniatura nie będzie zawierać figurek. Za to miejsca siedzące już dostępne będą. Na pokładzie znajdziemy parę miejsc dla pasażerów, ale foteliki raczej nie wyglądają, aby można było w nich usadzić ludziki LEGO, choć nie wątpię, że niektórzy legomaniacy i tak coś wymyślą. Gdyby pasażerowie już znaleźli się na pokładzie – będą mogli skorzystać z toalet, a konstruktorzy (czyli My) dostaną możliwość ich podpatrzenia, zdejmując część dachu.

LEGO Concorde nie zawiera załogi i pasażerów, ale za to mnóstwo ruchomych elementów

Ponadto  – Concorde LEGO ma wiele ruchomych elementów. Ukryte koła zębate biegną prawie na całej długości samolotu, a z przodu można ręcznie obniżyć charakterystyczny nos maszyny — co zrobiliby piloci dla większej widoczności podczas startu i lądowania. Ponadto znajdziemy ruchome części takie jak:

  • podwozie
  • wysuwane tylne koło
  • skrzydła typu delta ze sterami wysokości
  • górne i dolne stery na zawiasach
Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Concorde LEGO zadebiutuje na półkach sklepowych 7 września 2023 roku

Co wy zrobicie – wszystko zależy od waszej kreatywności. Możecie nawet – oczywiście nie namawiam – spowodować wielką kraksę. Samolot bezzałogowy (o ile nie dorzucicie własnych figurek), więc strat w ludzikach LEGO nie będzie. Szkoda jednak go niszczyć, bo wygląda naprawdę epicko. Zestaw zawiera również elegancką płytkę na podstawce, zawierającą kluczowe dane. Świetny element, dzięki któremu samolot prezentuje się naprawdę odlotowo!

Zestaw numer 10318 – Concorde zadebiutuje na półkach sklepowych 7 września 2023 roku – również w Polsce. Już całkiem niedługo! Został wyceniony na 949,99 zł, więc całkiem niezła sumka, ale z drugiej strony – przyznajcie sami – chyba warto? Idę o zakład, że zdjęcia nie oddają epickości tego zestawu.