Google wzięło z zaskoczenia swoich użytkowników i wprowadzona została właśnie po cichu nowa funkcja, która była od dawien dawna wyczekiwana przez użytkowników smartfonów. Tysiące osób zadawało sobie odwieczne pytanie: jak przejść z systemu iOS na Android? Teraz wprowadzono specjalną, oficjalną aplikację, która ma pomóc w takiej migracji.

Dotychczas, jeśli użytkownicy iPhone’a chcieli z jakiegoś powodu przejść na system Android, musieli się natrudzić. Oczywiście pełno jest aplikacji, które pomagały w migracji, jednak było to zazwyczaj czasochłonne i nie zawsze skuteczne. Teraz ma to się zmienić, bo narzędzie od Google zapewni płynne przeniesienie wszystkich naszych danych z iOS na Android właśnie.

Google wprowadza po cichu funkcję „przełącz na Androida” w systemie iOS

Aplikacja Przełącz na Androida pojawiła się w poniedziałek w sklepie App Store i jest dostępna w większości krajów. Z tego, co udało mi się ustalić, także w Polsce możliwe jest korzystanie z tego sposobu migracji. Co ciekawe, wcześniej Google prowadziło oficjalną stronę, gdzie jest wyjaśnione krok po kroku, jak dokonać przeniesienia danych za pomocą kopii zapasowej na Dysku Google.

R E K L A M A

switch to android ios

Aplikacja Google Switch to Android pomaga szybko i bezpiecznie przenieść najważniejsze typy danych — zdjęcia, filmy, kontakty i wydarzenia w kalendarzu — na zupełnie nowe urządzenie z Androidem bez plączących się kabli. Aplikacja przeprowadzi Cię również przez inne ważne kroki konfiguracji urządzenia, takie jak wyłączenie iMessage, aby nie przegapić wiadomości tekstowych od znajomych i rodziny.

-czytamy w opisie w App Store. Jestem ciekawy, jak aplikacja się sprawdzi, bo zapewne znajdą się osoby, które podjęły decyzję o przejściu z systemu iOS na Android ;-). A na poważnie – cieszę się, że pojawia się oficjalne wsparcie dla tego typu działań, bo jak wiadomo przenosimy wtedy naprawdę wrażliwe dane, a ryzykowanie utratą ich z powodu zewnętrznych aplikacji firm trzecich byłoby nieodpowiedzialne.