Microsoft zaktualizował aplikację Teams, która miała poważny błąd. Obecnie Google wysyła maile, które mają przypomnieć użytkownikom o pobraniu aktualizacji.

W pierwszej połowie grudnia jeden z użytkowników Reddita zgłosił problem z połączeniami alarmowymi. Nie mógł wezwać karetki dla osoby z rodziny, bo telefon blokował się po nawiązaniu połączenia z centralą. Dział odpowiedzialny za telefony Pixel odpowiedział z oficjalnego konta, że obie firmy wiedzą o problemie i pracują nad rozwiązaniem.

Google i niefortunny problem

Do blokowania połączeń dochodziło, kiedy użytkownik miał pobraną aplikację Microsoft Teams, ale nie był w niej zalogowany. Po każdym włączeniu aplikacji bez zalogowania dodawało się “konto” z aplikacji do obsługiwania połączeń. Dublowały się one tak długo, że z czasem był problem
z obsługą połączeń alarmowych.

R E K L A M A

Wtedy rozwiązaniem było odinstalowanie i ponowna instalacja aplikacji, gdyż po reinstalacji licznik tych kont resetował się i problem chwilowo znikał. Rozwiązaniem Microsoftu była aktualizacja, która miała usunąć problem w swojej aplikacji. Ale to tylko część problemu, bo system dalej pozwalałby na wykorzystanie tej ułomności w innych aplikacjach.

Google zapowiedziało, że poprawki bezpieczeństwa ze stycznia 2022 będą zawierały w sobie łatkę, dzięki której problem zniknie. Ale co niepokojące, narażonych jest więcej użytkowników, niż było to wiadome na początku. Zakładano, że użytkownicy Androida 10 lub wyżej są narażeni na ten błąd. Okazało się, że problem sięga też dwie wersje wstecz, czyli od 8 Oreo.

Dodatkowo więc Google zaczęło wysyłać maile do osób, które mają zainstalowaną aplikację Teams.

Wspominają o problemie i co należy zrobić, aby rozwiązać problem. Należy sprawdzić wersję aplikacji. Jeśli jest 1416/1.0.0.2021194504 lub nowsza to problem został naprawiony i nie ma się o co martwić. Jeśli jedna jest wersja starsza, to wystarczy wejść do Sklepu Play, sprawdzić dostępne aktualizacje i zainstalować update.

Pomimo tego, że Google zaktualizuje to w styczniowych poprawkach, to dalej zejdzie trochę, zanim dostaną to niektóre modele telefonów. Część zakończyła wsparcie, więc one mogą o nim zapomnieć. Niestety, aktualizację na Androidzie dalej nie są zbyt sprawne.


Posłuchaj nas!