Google ma w zwyczaju udostępnianie nowych funkcji na telefony Pixel pomiędzy nowymi wydaniami systemów.

Nazwali to Feature Drop i zazwyczaj pojawiają się co kwartał. Wczoraj zostały udostępnione grudniowe poprawki a wraz z nimi Feature Drop. Dostępny będzie na Pixelach 3 i nowszych.

Quick Tap to Snap

4 5872983648289950624 01

Google udostępnia skrót zapowiedziany podczas prezentacji Pixela 6, który będzie umożliwiał uruchomić aplikację Snapchata poprzez podwójne tapnięcie na tyle telefonu. Dodatkowo będzie dostępny filtr na wyłączność dla Pixeli – Pixel Face. Funkcja będzie dostępna na Pixel 4a 5G, Pixel 5, Pixel 5a, Pixel 6 i Pixel 6 Pro.

R E K L A M A

Pixel: ulepszenie Co jest grane

Od momentu kiedy została wprowadzona ta funkcja w 2017 wraz z premierą Pixela 2 i 2 XL, Now Playing nie miało zbyt wielu nowości. Działała na urządzeniu, więc była nastawiona na prywatność. Niestety najprawdopodobniej z powodu licencji, polskich utworów nie rozpoznawało. Obecnie, dzięki udostępnieniu przycisku pozwalającego na manualne rozpoznanie utworu nie powinno być takiego problemu.

PhotoCollage 1638904133328

Dodatkowo z ekranu blokady można dodać piosenkę do ulubionych, na przykład, aby można było ją łatwiej znaleźć. Wystarczy tapnąć ikonę nutki, aby została dodana do ulubionych. Dostępne na Pixelu 4 lub nowszym.

msg642506401 90973

Inne rzeczy, które zostały dodane to dodanie trybu rozmowy do aplikacji Wzmacniacz dźwięku, który będzie ułatwiał prowadzenie w głośnym otoczeniu. Słuchawki Pixel Buds A dostały możliwość sterowania ilością basu na każdym urządzeniu z Androidem 6.0 lub nowszym. UWB zostało aktywowane w Pixelu 6 Pro. Będzie ono wykorzystywane do ulepszonego dzielenia się plikami przez Udostępnianie w pobliżu. Będzie pozwalało na wskazanie telefonu, któremu chcemy udostępnić plik. Skorzysta z niego także funkcja pozwalająca odblokować niektóre modele samochodów BMW. Wykrywanie wypadków drogowych zostało także udostępnione we Włoszech, Tajwanie i Francji. Obecnie może z tego korzystać dziesięć krajów (Niestety nie w Polsce). Oraz aplikacja dyktafonu od teraz umie pokazywać transkrypt rozmowy w języku japońskim, francuskim i niemieckim.

Dodatkowo kilka funkcji zostało dodanych do Androida 12, które były do znalezienia w kodzie źródłowym Androida 12L. Jest to na przykład odświeżony ekran animacja, który obecnie wykorzystuje kolory z palety, która jest stworzona na podstawie tapety. Przełącznik do WiFi/danych komórkowych ma inne UI. Oraz teraz można przełączać WiFi i dane komórkowe z ekranu blokady.  Aktualizacja jest obecnie dostępna na telefony Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4, Pixel 4 XL, Pixel 4a, Pixel 4a (5G), Pixel 5 i Pixel 5a (5G) już teraz. Pixel 6 i 6 Pro dostanie ten update od początku przyszłego tygodnia.


Posłuchaj nas!