Nowy sklep Chrome Web Store oferuje przeprojektowany wygląd w stylu Material You, nowe kategorie i ulepszoną nawigację.

Chrome Web Store to sklep internetowy Google dla najpopularniejszej przeglądarki internetowej na świecie – Chrome. W Chrome Web Store znajdziecie aplikacje, rozszerzenia i motywy do wspomnianej przeglądarki, które rozszerzą jej funkcje. Google uruchomił Chrome Web Store w 2011 roku. Natomiast do 2019 sklep oferował już około 190 tys. wtyczek.

//dzisiaj na dailyweb

Wszystkie nowe produkty Google powstają teraz w nowym stylu graficznym Material You, który jest następcą Material Designu. Najbardziej znanym przykładem projektu w stylu Material You jest oczywiście najnowszy Android. Google wprowadza jednak Material You nie tylko do interfejsu użytkownika, lecz także do różnych aplikacji. Celem takiego ruchu jest stworzenie spójnego doświadczenia wizualnego na całym urządzeniu.

Nowy Chrome Web Store

Nowy Chrome Web Store można było testować od kilku miesięcy, a w tej chwili ostatecznie trafił do wszystkich odbiorców. Zainspirowany językiem projektowania Material You, nowy sklep ma świeże palety kolorów, zaktualizowane style kart i lepszą czytelność ikon, które lepiej uzupełniają ogólny wygląd Chrome.

nowy wygląd chrome web store

W nowym sklepie Chrome pojawiły się również nowe kategorie rozszerzeń, takie jak te oparte na sztucznej inteligencji i zakupowe, a także te, które są bardziej dostosowane do Waszych zainteresowań na podstawie tego, co wcześniej pobieraliście. Ponadto Google wprowadza Editors’ Spotlight, proponując niedawno uruchomione rozszerzenia, które zdaniem firmy są warte wypróbowania.

Apple i Samsung dostaje miliardy dolarów od Google. Jak to możliwe?

 

Nowy sklep jest zdaniem giganta łatwiejszy w nawigacji. Pasek wyszukiwania znajduje się teraz w prawym górnym rogu ekranu, co zapewnia szybszy dostęp do informacji. Ulepszono też jego możliwości, dzięki czemu wyniki wyszukiwania można filtrować według wszystkich elementów lub polecanych rozszerzeń i motywów, abyście mogli znaleźć dokładnie to, czego szukacie.

Sprawdź odświeżony wygląd Chrome Web Store i daj koniecznie znać w komentarzach, co sądzisz o tej zmianie. Dla mnie sklep wygląda całkiem spoko, choć nie podobają mi się te rasistowskie kategorie typu „Poznaj czarnych artystów”.