We wtorkowe popołudnie poznaliśmy nominacje do tegorocznych Oscarów. Wśród nominowanych w kategorii najlepszy film znajdziemy 10 produkcji. Gala rozdania Oscarów dopiero pod koniec marca, dlatego jest szansa na nadrobienie zaległości i obejrzenie nominowanych produkcji w domowym zaciszu.

Kiedy wczoraj relacjonowaliśmy na bieżąco nominacje zdziwiło mnie kilka rzeczy i zaskoczyły niektóre z nominowanych filmów. Nie dlatego, że uważam je za kiepski, tylko dlatego, że w kilku przypadkach nie wiedziałem o ich istnieniu, a wydawało mi się, że na bieżąco śledzę wydarzenia ze świata filmu. A jednak. Z całej dziesiątki nominowanych filmów obejrzałem… jeden.

Gdzie obejrzeć filmy nominowane do Oscarów?

Obejrzaną przeze mnie pozycją jest oczywiście Nie patrz w górę od Netflixa. Uważam ten film za jeden z lepszych, jeśli nie najlepszy w ostatniej dekadzie. Moje zdanie oczywiście. Lećmy jednak dalej – okazuje się, że na Netflix jest tegoroczny rekordzista pod względem liczby nominacji, czyli Psie pazury. I tutaj moje zdziwienie, bo nie wiem czemu o tym filmie jest aż tak cicho w naszym kraju?

R E K L A M A

CODA

Film dostępny jest na platformie Apple TV+, w ramach miesięcznej subskrypcji.

Ruby jest jedyną słyszącą osobą w swoim domu. Kiedy odkrywa pasję do śpiewania musi wybierać pomiędzy swoimi marzeniami a obowiązkami, które czekają na nią w domu. Zdobywca nagrody głównej jury i nagrody publiczności na Sundance Film Festival.

Nie patrz w górę

Film dostępny jest na platformie Netflix, w ramach miesięcznej subskrypcji.

O tym filmie zostało już napisane wiele i ciężko cokolwiek dodać. Dwójka naukowców odkrywa kometę, która znajduje się na kursie kolizyjnym z Ziemią. Duet próbuje stara się poinformować świat o problemie, jednak zderza się z niespotykaną znieczulicą i obojętnością nie tylko władz, ale także zwykłych obywateli.

Diuna

Film dostępny jest na platformach VOD:

Diuna to produkcja, która była wyczekiwana dość długo, a następnie typowana na zwycięzcę oscarowych nominacji. Przedstawia baśniową i emocjonalną podróż bohatera, Paula Atreidesa, błyskotliwego i utalentowanego młodzieńca wyznaczonego przez los do dokonania wielkich czynów, których nie jest w stanie pojąć.

King Richard: Zwycięska rodzina

Film dostępny jest na platformie HBO GO, w ramach miesięcznej subskrypcji.

Richard Williams (Will Smith) to niezrażający się problemami ojciec, który wychował dwie najbardziej utalentowane sportsmenki wszechczasów i zmienił oblicze tenisa. Mężczyzna ma jasną wizję przyszłości swoich córek i stosuje niekonwencjonalne metody. Ma także plan, który zakłada, że dorastające na ulicach Compton Venus i Serena staną się międzynarodowymi ikonami tenisa.

Psie pazury

Film dostępny jest na platformie Netflix, w ramach miesięcznej subskrypcji.

Władczy i charyzmatyczny ranczer nie przepuści żadnej okazji, aby dokuczyć nowej żonie brata i jej nastoletniemu synowi — do czasu gdy ktoś odkrywa jego tajemnicę.

Pozostałe filmy

Oczywiście nie są to wszystkie produkcje, jednak pozostałe znich nie są dostępne na tę chwilę w wersji online. Część z nich emitowana jest w kinach, a inne czekają na polską dystrybucję. Zobaczcie, jak to wygląda:

  • Belfast (dostępny w kinach)
  • Licorice Pizza (dostępny w kinach)
  • Zaułek koszmarów (dostępny w kinach)
  • Drive my car (brak)
  • West Side Story (brak)

Posłuchaj nas!