Mimo że do premiery Samsunga Galaxy Z Fold6 zostało kilka miesięcy, pojawia się coraz więcej informacji na jego temat już teraz.

Samsung Galaxy Z Fold5 zadebiutował w sierpniu. Marcin, który w naszej redakcji specjalizuje   się w testowaniu smartfonów, nazwał go najlepszą konstrukcją w segmencie składanych smartfonów, a jego recenzję możecie przeczytać tutaj. Data premiery poprzednika może nam też powiedzieć coś o szacowanej dacie premiery szóstki.

//dzisiaj na dailyweb

O różnicach (między szóstką a piątką) spekulowało się już od premiery tego ostatniego urządzenia. Pisaliśmy już o nowych, większych wyświetlaczach czy o rzekomych zdjęciach atrapy. Teraz doczekaliśmy się pierwszych renderów nadchodzącego telefonu.

Galaxy Z Fold6 na pierwszych renderach

Galaxy Z Fold6 na pierwszych renderach
fot. @OnLeaks

Galaxy Z Fold6 z całkowicie płaskimi bokami ma pasować do estetyki niedawno wprowadzonej na rynek serii Galaxy S24. Oczekuje się, że pod maską Galaxy Z Fold6 znajdzie się chipset Snapdragon 8 Gen 3 For Galaxy. Tak, ten sam, który jest w najnowszej, flagowej serii firmy. Telefon będzie miał również 12 lub 16 GB pamięci RAM i do 1 TB pamięci UFS 4.0.

To, co rzuca się w oczy, to inne proporcje urządzenia. Galaxy Z Fold6 ma być krótszy i szerszy od swojego poprzednika, co ma nadawać rozłożonemu ekranowi bardziej kwadratowy kształt. Nie obcowałem za wiele ze składakami, więc nie podejmuję się oceny, czy to zmiana na lepsze. Spekuluje się, że Galaxy Z Fold6 będzie mieć 6,2-calowy wyświetlacz na obudowie i 7,6-calowy wyświetlacz wewnętrzny.

Galaxy Z Fold6 na pierwszych renderach
fot. @OnLeaks

W dzisiejszych czasach utrzymanie nowego urządzenia w tajemnicy jest praktycznie niemożliwe. Jestem więc pewny, że o Galaxy Z Fold6 dowiemy się niemal wszystkiego na długo przed premierą. Wiele wskazuje na to, iż pokazane wyżej rendery nie będą wiele odbiegać od finalnego wyglądu urządzenia. Galaxy Z Fold 6 zostanie ogłoszony pod koniec lipca 2024 roku podczas wydarzenia Unpacked. Pierwsi nabywcy powinni otrzymać urządzenie do sierpnia 2024 roku. Dla mnie rendery Galaxy Z Fold6 wyglądają naprawdę dobrze. A co Wy uważacie?