Składany smartfon Google Pixel Fold naprawdę istnieje. Wiemy, jak wygląda oraz kiedy pojawi się na półkach sklepowych. Choć to nieoficjalne informacje, możemy traktować je całkiem poważnie.

O tym, że Google pracuje nad składanym smartfonem zbliżonym formą do Samsunga Galaxy Fold, mówiło się od dawna. Ba, w tym roku typowano, iż Google Pixel Fold zadebiutuje podczas konferencji Google I/O 2022. Jak dobrze wiemy, tak się nie stało, ale nic straconego. Jeśli najnowsze doniesienia potwierdzą się, urządzenie będzie miało swoją premierę wiosną 2023 roku. Rendery smartfona opracowane przez Front Page Tech przygotowane na bazie informacji od Jona Prossera, pokazują szczegółowy wygląd nadchodzącego modelu. Powiem tyle – jest na co czekać.

Google Pixel Fold
Google Pixel Fold / fot. Front Page Tech

Google Pixel Fold zadebiutuje wiosną 2023 roku – my poznaliśmy już wygląd i cenę składanego smartfona

Google nie wyrobiło się z premierą Pixel Fold na ten rok. Najwyraźniej pewne elementy wymagały dopracowania, co jest w pełni zrozumiałe. Wygląda jednak na to, że czas oczekiwania na rzeczone urządzenie powoli dobiega końca. Zakładając, że nieoficjalne informacje potwierdzą się, sprzęt zostanie pokazany już wiosną przyszłego roku. Jego cena ma wynosić aż 1 799 dolarów. W bezpośrednim przeliczeniu  na naszą walutę to około 8 200 zł, ale dodajmy do tego VAT i kwota przekroczy 10 000 zł. To sporo, nawet jak na tę kategorię urządzeń i sądzę, że Google miałoby naprawdę trudno w rywalizacji z gigantem tego segmentu, czyli Samsungiem.

R E K L A M A

Sam sprzęt prezentuje się okazale i dostojnie. Ramki nie są może najmniejsze, ale sama konstrukcja ma być smukła i starannie wykonana. Jak mniemam, zostanie tutaj zastosowane połączenie szkła i metalu. Korpus przyjmie zaobloną formę, co mnie osobiście nieszczególnie się podoba. Kibicuję bardziej kanciastym formom, które w ostatnim czasie zyskały na popularności.

Obudowa wystąpi w opcji czarnej oraz białej, klasycznie, ale wystarczająco. Tak naprawdę zachwycam się wieloma wariantami kolorystycznymi urządzeń mobilnych, koniec końców i tak wybieram opcję białą lub czarną. Sprzęt ma być naprawdę masywny, czyli mówiąc wprost – ciężki. Choć nie wszystkim przypadnie to do gustu, trzeba brać to za plus. Mamy bowiem do czynienia ze swoistym zwiastunem solidnej konstrukcji. Na tym niestety kończą się informacje. Mogę tylko wnioskować, że sprzęt będzie pracował pod kontrolą kolejnej generacji autorskiego chipu Google Tensor.

Google Pixel Fold z ekranem Samsunga – oto specyfikacja techniczna składanego smartfona