Galaxy XCover7 oraz Galaxy Tab Active5 już oficjalnie! Znamy wszystkie specyfikacje na temat pancernego smartfona i tabletu od koreańskiego producenta.

Galaxy XCover7 i Galaxy Tab Active5 to zdecydowanie urządzenia dla osób, które pracują w trudnych warunkach i w pracy, i w terenie. Delikatne smartfony nie wchodzą w grę, bo nie ma co ukrywać – nawet drogie, mocne etui nie uchroni sprzętu przed upadkiem z dużej wysokości, nie mówiąc o długotrwałym kontakcie z wodą. To również poprawienie szybkości działań urządzeń pod względem konkretnych opcji oraz łączności na stanowiskach pracy, gdy kluczowa jest wysoka wydajność i niezawodność.

//dzisiaj na dailyweb

Oba urządzenia zapewniają lepszą mobilność z łącznością 5G, wzmocnioną wydajność mobilnego procesora oraz zwiększoną pamięć. Są wyposażone w interfejsy ładowania POGO – upraszczające proces ładowania poprzez umożliwienie obszarom roboczym ze stacjami dokującymi POGO ładowania wielu urządzeń na raz. To tańsze urządzenia Samsunga, ale głównie z powodu ograniczenia pewnych funkcji i słabszych elementów specyfikacji (względem topowych smartfonów producenta). Wszystko jednak na korzyść długowieczności oraz wręcz wojskowych standardów wytrzymałości.

Galaxy XCover7 i Galaxy Tab Active5 – specyfikacja techniczna mocarnych urządzeń Samsunga

Galaxy XCover7
Galaxy Tab Active5

Galaxy XCover7 będzie pracował na 6-rdzeniowym SoC MediaTek 6100 Plus, mając 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci na dane użytkownika. Ponadto smartfon jest wyposażony w aparat szerokokątny 50 MP F1.8 i wymienny akumulator 4050 mAh. Smartfon charakteryzuje 6,6-calowy ekran LCD TFT, który oferuje rozdzielczość Full HD+ oraz odświeżanie o częstotliwości 60 Hz.

Z kolei Galaxy Tab Active5 to już 8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości WUXGA i częstotliwości odświeżania do 120 Hz. Pojemność wymiennej baterii wynosi 5050 mAh. W środku znajdziemy 8-rdzeniowy procesor o litografii 5nm. Zaplecze fotograficzne stanowi aparat szerokokątny 13 MP F1.9. W sprzedaży będą dwie wersje: 6 GB RAM+128 GB pamięci na dane oraz 8 GB RAM i 256 GB.

Oba urządzenia to najwyższy standard ochrony i wzmocnień

Galaxy XCover7
Galaxy XCover7

W smartfonie Galaxy XCover7 i tablecie Galaxy Tab Active5 zastosowano odpowiednio szkło Corning Gorilla Glass Victus+ i Corning Gorilla Glass 5, więc zarysowania im nie straszne. Ekrany pozwalają na regulacje czułości na dotyk – jest możliwie obsługiwania urządzenia nawet w grubych rękawicach roboczych. Poziom ochrony IP68 uchroni produkty przed długotrwałym kontaktem z wodą. Ba, nawet pyłek nie dostanie się do środka. Silne detergenty również nie mają szans z mocarną konstrukcją.

Galaxy XCover7 jest zaprojektowany tak, aby był odporny na upadek z wysokości do 1,5 m, tablet Galaxy Tab Active5 jest natomiast odporny na upadek z wysokości 1,8 m, jeśli jest umieszczony w etui ochronnym, które jest dołączone. Są to również pierwsze wzmocnione urządzenia Samsunga, które będą współpracować z Samsung Knox Vault, broniąc danych użytkownika. Zabezpieczenie to pomaga chronić najbardziej krytyczne dane w tych urządzeniach – w tym informacje związane z blokowaniem ekranu, takie jak kody PIN, hasła i wzory.

Premiera POCO X6 Pro, X6 i M6 Pro – submarka Xiaomi coraz mocniej wierzy w mobilny gaming

Galaxy XCover7 został udoskonalony, aby zapewnić szybką i niezawodną łączność 5G z Wi-Fi 5. Galaxy Tab Active5 oferuje 5G i Wi-Fi 6. Łączność ta umożliwi pracownikom wydajną i efektywną współpracę. Europejska premiera obu urządzeń jeszcze w styczniu 2024 roku. Polskie ceny nie są jeszcze znane, ale Galaxy XCover7 będzie prawdopodobnie kosztował około 1600 złotych.