Furiosa ruszyła z kopyta. George Miller wraz z ekipą weszli na australijski plan filmowy i już padły magiczne słowa: “Kamera, akcja!”. Premiera prequela Mad Maxa: Na drodze gniewu nastąpi dopiero 24 maja 2024 roku, ale mamy już pierwsze przecieki.

Dzięki użytkownikowi twittera – Cinema Solace możemy zobaczyć pierwsze, nieoficjalne zdjęcia. Zobaczcie sami jak się one prezentują

R E K L A M A

Anya Taylor-Joy i Chris Hemsworth w prequelu Mad Max: Na drodze gniewu

Owszem, nie ma tego zbyt wiele. Trudno dostrzec jakichkolwiek bohaterów, jednak te cztery kadry wprowadzają nas w klimat filmu. Widać, że Furiosa będzie najeżona charakteryzacją i praktycznymi efektami specjalnymi. Motory, wielka metalowa, przemysłowa brama, stroje kierowców i charakterystycznie wystylizowany samochód. Jednym słowem – wszystkie elementy ze świata Mad Maxa, które uczyniły serię kultową.

W Mad Max: Na drodze gniewu poznaliśmy Furiosę, graną przez Charlize Theron. W prequelu tę aktorkę zastąpi Anya Taylor-Joy. Partnerować jej będzie Chris Hemsworth, który wcieli się w antagonistę. Początkowo George Miller nie chciał, aby gwiazda Thora grała czarny charakter, ale finalnie tak bardzo mu się spodobał ten pomysł, że postanowił wprowadzić pewne zmiany. Wcześniejsze domysły mówiły o tym, że ten bohater był opisywany jako “Mężczyzna o twarzy anioła, pokryty bliznami na zniszczonym czole, zszyte lśniącymi chromowanymi zszywkami”. Nieoficjalnie mówi się, że Chris Hemsworth zagra postać o ksywie Dr. Dementus, co idealnie pasuje do świata Mada Maxa, prawda?

Furiosa będzie filmem opisującym młode lata tytułowej bohaterki

Cofniemy się wstecz i poznamy jej pełną historię. Mad Max: Na drodze gniewu trwał trzy dni i dwie noce, za to prequel będzie czasowo obszerniejszym tytułem – twórcy mówią o paru latach. Jest też szansa na nostalgiczne momenty, nawiązujące do produkcji z lat ‘80 i ma zaprezentować młode wersje bohaterów oraz lokalizacji z kontynuacji z 2015 roku, w tym Gus Town i The Bullet Farm.

George Miller to twórca oryginalnej trylogii Mad Maxa, które powstały w 1979 (Mad Max), 1981 (Mad Max – Wojownik Szos) i 1985 roku (Mad Max pod kopułą Gromu). W 2015 roku powrócił w kontynuacji Mad Max: Na drodze gniewu z Tomem Hardym w roli głównej. Zupełnie nie wierzyłem w tej projekt – część dalsza po tylu latach? Rzadko kiedy takie pomysły mają wysoką wartość, a finalnie powrót do świata, w którym ludzie walczą o benzynę i przetrwanie doczekało się 10 nominacji do Oscara i 6 zdobytych statuetek. Jeden z moich ulubionych filmów akcji ostatnich lat i wierzę w to, że prequel będzie również przewspaniały. Musimy jeszcze trochę poczekać – premiera filmu Furiosa jest datowana na 24 maja 2024 roku. Myślę jednak, że warto uzbroić się w cierpliwość.