Na rynku pojawił się kolejny AI Image Generator. Tym razem swoje narzędzie zaprezentował popularny serwis Freepik.

AI Image Generator – z czym to się je?

Generatory obrazów oparte o AI to nowe narzędzia sztuki cyfrowej, które pozwalają tworzyć unikalne obrazy za pomocą słów. Wszystko, co musicie zrobić, to wpisać tekst w pasku wyszukiwania. Resztę wykonają za Was algorytmy. W niektórych przypadkach dostaniecie do wyboru styl, w którym zostanie przygotowany obraz, a w innym styl zdefiniować można za pomocą odpowiednich fraz w opisie. Internauci zachłysnęli się ostatnio możliwościami algorytmów i wieszczą szybką zawodową śmierć grafików i ilustratorów. Inni zwracają uwagę na kwestię etyki, bo wszelakie generatory bazują na już istniejących obrazach, do których w znakomitej części, twórcy algorytmów nie mają praw.

Freepik AI Image Generator

AI Image Generator od Freepika

Kolejnym serwisem, który chce uszczknąć trochę dla siebie, z tortu zwanego AI jest Freepik. Popularny serwis, w którym znaleźć można wiele darmowych bądź stosunkowo tanich materiałów dla projektantów, takich jak ilustracje, zdjęcia czy mockupy, uzupełnia swoją ofertę generatorem obrazków, które można edytować od razu po wygenerowaniu, we wbudowanym edytorze zdjęć.

AI Image Generator od Freepika jest dostępny za darmo i pozwala na wygenerowanie trzech obrazów dziennie. Każdy z nich posiadać będzie trzy warianty, a przed jego wygenerowaniem możecie wybrać jeden z czterech dostępnych styli (photo, digital art, painting i 3D) lub zrezygnować z wyboru i dać narzędziu dowolność. Ja wygenerowałem sobie dwa pliki (uważajcie, co wpisujecie, bo mi za wpisania hasła Batman, zabrało jeden kredyt i nie wygenerowało obrazu, przez zakazane słowo) i na razie moim zdaniem Freepik ma wiele do nadrobienia do konkurencji. Poza jakością wygenerowanych plików kiepski jest także ich rozmiar – to jedynie 512×512 pikseli.

Freepik AI wynikGenerator obrazów od Freepika musi jeszcze sporo nadrobić względem konkurencji, ale będę mu się bacznie przyglądał. Jeżeli ktoś z Was jest nim zainteresowany, to znajdziecie go pod tym linkiem.

Dora AI zaprojektuje za Was całą stronę na podstawie promptu?