Final Fantasy XIV będzie ponownie dostępne do zakupu jeszcze w styczniu. Przygotowano także nowy region w grze.

Final Fantasy XIV pojawiło się już ponad 11 lat temu. Mimo tego gra dalej przyciąga do siebie sporo osób, a twórcy nie kończą jej wspierać. Jeżeli jesteście zainteresowani produkcją, to niestety nie możecie jej obecnie zakupić. Powód wystąpienia takiego stanu rzeczy jest delikatnie mówiąc, absurdalny.

W grudniu pojawił się bowiem dodatek do gry zatytułowany „Endwalker”, który kończy wątek fabularny rozpoczęty w podstawowej wersji Final Fantasy XIV. Spotkał się on z ogromną popularnością, jednak nikt nie spodziewał się chyba, do czego doprowadzi jego premiera. Serwery gry nie poradziły sobie z natłokiem nowych graczy, więc podjęto decyzję o wycofaniu jej ze sprzedaży.

R E K L A M A

Final Fantasy XIV powróci do sklepów

Warto w tym miejscu jeszcze raz przypomnieć, że nie mówimy o fizycznych produktach wypuszczanych w limitowanych ilościach, za którymi ustawiają się kolejki, tylko o grze obecnej na rynku przez ponad dekadę, którą większość osób kupuje przecież w wersji cyfrowej. Jest jednak spora szansa, że ten niecodzienny stan rzeczy wkrótce się zakończy, bo producent Final Fantasy XIV, Naoki Yoshida, potwierdził, że gra wróci do sklepów 26 stycznia o 9:00 czasu polskiego.

Final Fantasy XIV może wrócić tylko na jakiś czas

Twórcy dodali też, że nie mają pewności, czy nie będą musieli zmienić zdania i ponownie zablokować możliwości zakupu gry. Taki scenariusz wystąpi w przypadku powtórzenia się sytuacji z grudnia, gdzie popyt był znacznie większy niż wydajność serwerów Final Fantasy XIV. Jeśli jednak obędzie się bez problemów, tego samego dnia powróci też możliwość stworzenia konta testowego.

Ostatnim elementem komunikatu była informacja o nowym regionie w grze. Od teraz do obecnych już w grze lokacji dołączy Oceania. Najpewniej jest to spowodowane chęcią odciążenia części serwerów dotychczas przepełnionych ogromną ilością graczy. W związku z tym uruchomiono też darmową funkcję przeniesienia postaci, która pojawi się też w innych regionach, ale w płatnej opcji.

Twórcy nie kończą wsparcia dla Final Fantasy XIV. Tylko w tym roku w grze mają pojawić się nowe światy, a także pierwsze z 2 rozszerzeń ulepszających zarządzanie obciążeniem serwerów.