Katamari – wpisując tę frazę w wyszukiwarce Google będziecie mogli pobawić się nowym easter eggiem. Co się kryje za destruktywną piłką?

Steam przepełniony jest wysokiej jakości grami. Część jest nawet za darmo. O Epicu nawet nie wspominam, moja biblioteka na tej platformie liczy setki tytułów, a kupiłem jeden. Pomimo takiego bogactwa, zdarza mi się wciąż grać w grę z dinozaurem w Google Chrome. Jest coś uroczego w minigrach od największej przeglądarki. Pamiętam, jak będąc dzieckiem, wpisywałem „do a barrel roll” i zachwycałem się kręcącymi wynikami wyszukiwania. Nie jestem w tym sam, więc informuję, że Google stworzyło nam nową zabawkę.

Katamari

Wpiszcie „Katamari” w Google

By odnaleźć najnowszy Easter Egg, należy wpisać w wyszukiwarkę Google frazę „Katamari”. Obok informacji o grze Bandami Namco znajduje się piłka. Kliknięcie tej ikony (lub dotknięcie jej, funkcja jest też dostępna w wersji na telefon) rozpoczyna zabawę.

Piłka się powiększa i możemy ruchem myszki lub palca poruszać ją po ekranie. Tocząc się po stronie, do kulki zacznie przyczepiać się tekst oraz grafiki. Niszczenie standardowych wyników wyszukiwania i oglądanie toczącej się kuli słów i obrazków jest przyjemnym chaosem.

Czym jest Katamari?

Fajna zabawka, ale co ona oznacza? Jest to hołd złożony serii gier wydawanej przez Bandami Namco – Katamari. W tym cyklu sterujemy młodym chłopakiem, będącym księciem – synem króla całego kosmosu. Pomaga on ojcu tworzyć świat, właśnie za pomocą kuli, do której przyczepia się wszystko.

Katamari

Seria ta, pomimo braku rozpoznawalności na zachodzie, cieszy się w Japonii dużą popularnością. Po premierze pierwszej części na PlayStation 2 powstało wiele sequeli oraz spin-offy. W tym roku seria wraca po długoletniej przerwie. Bandai Namco wypuszcza remake drugiej części cyklu. W Love Katamari Reroll+ Royal Reverie można zagrać na Nintendo Switch, PC oraz dwie ostatnie generacje PlayStation, oraz XBOX. Gra miała swoją premierę 2 czerwca. Osiągnęła wynik 81 punktów na 100, w serwisie Metacritic, więc fani cyklu powinni świętować.

Półpauza w WordPressie na Windowsie? Jak ją do czorta zrobić? Oto kombinacje klawiszy, które ułatwiają życie redaktorom