CD Projekt wraz z Fundacją Edukacyjną Perspektywy rusza z programem  stypendialnym dla młodych dziewcząt z małych miejscowości zainteresowanych pracą w branży gier wideo. „Dziewczyny w grze!” już wystartowało i trwają zapisy.

Polski producent gier (seria „Wiedźmin”, „Cyberpunk 2077”) CD Projekt RED oraz Fundacja Perspektywy w ramach programu „Dziewczyny w grze!” chcą dotrzeć do grupy, która nadal stanowi mniejszość w zdominowanej przez mężczyzn branży gamingowej. Szczególnie w Polsce.

Uczennice III, IV i V klasy szkół średnich z mniejszych miejscowości wezmą udział w cyklu szkoleń z zakresu tworzenia gier wideo, otrzymają opiekę ze strony mentorki bądź mentora — osób należących do zespołu studia CD Projekt RED —  oraz wsparcie finansowe przeznaczone na pokrycie kosztów edukacji i rozwoju.

R E K L A M A

dziewczyny w grze cd projekt perspektywy

Dziewczyny w grze! Wspaniała inicjatywa i obalanie stereotypów

– Nasz program kierujemy do młodych dziewcząt z mniejszych miejscowości, które dopiero zaczynają planować swoją przyszłość i karierę zawodową. Być może część z nich nigdy nie pomyślała poważnie o pracy przy grach wideo, bo to „zajęcia dla chłopaków”? W naszym społeczeństwie pokutuje bowiem stereotyp, że branża gier wideo jest miejscem tworzonym głównie przez i dla mężczyzn. Chcemy to zmienić i tym samym ułatwić dziewczynom dostęp do naszej branży, a ją samą uczynić bardziej zróżnicowaną  –  mówi Agnieszka Szamałek-Michalska, Internal Communication & Culture Manager w CD PROJEKT RED.

Obecność kobiet w branży gamingowej to dla wielu osób wciąż albo temat tabu, albo iluzja. W ramach programu producentki, dyrektorki, programistki i inne osoby pokażą uczestniczkom, że gaming bez kobiet po prostu nie istnieje.

Współorganizatorem programu jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy, która od lat działa na rzecz  wspierania  wyborów  edukacyjnych  młodych  ludzi  i  jest  odpowiedzialna  za  szereg inicjatyw mających na celu wspieranie kobiet w branży technologicznej.

– W Perspektywach wierzymy mocno w dziewczyny i ich moc zmieniania świata. W programie Dziewczyny w grze! będziemy zachęcać je do rozwinięcia skrzydeł w niezwykle ekscytującym obszarze  —  gamingu.  To  jedna  z  najbardziej  rozwojowych  branży,  wizytówka  Polski  w świecie, już czas, aby głos kobiet był w niej mocno słyszalny. Tworzenie tego programu z CD PROJEKT — absolutną legendą i wizjonerem wyznaczającym trendy — to dla nas zaszczyt. Wspólnie chcemy dotrzeć do utalentowanych dziewczyn, przekazać im wiedzę, narzędzia i to co mniej uchwytne, a kluczowe — dawkę odwagi, która pomoże im spojrzeć na swoje życie w szerszej  perspektywie  i  zaplanować  z  przytupem  przyszłość.  Ten  program  jest  niczym wojownicza księżniczka Ciri z Wiedźmina. Razem z nią zawalczymy, aby dziewczyny były naprawdę w grze! – mówi dr Bianka Siwińska, szefowa Perspektywy Women in Tech.

Do pierwszego w Polsce programu stypendialno-mentoringowego dla kobiet w gamingu można się zgłosić na stronie inicjatywy: www.dziewczynywgrze.pl

Rekrutacja już ruszyła i potrwa do 10 grudnia 2021 roku.

dziewczyny w grze cd projekt perspektywy


Posłuchaj nas!